Vratislav Kopačka "> Festival Rock for People bude pohánět zelený vodík. První v České republice - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/festival-rock-for-people-bude-pohanet-zeleny-vodik.prvni-v-ceske-republice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Air Products: Festival Rock for People bude pohánět zelený vodík. První v České republice

14. června 2022 | Air Products
Autor: Vratislav Kopačka, tel: 775991656
Pořadatelé hudebního festivalu Rock for People zajistí elektřinu pro kapely z generátoru H2BASE české vývojové společnosti DEVINN. Ten přeměňuje vodík a kyslík na elektrickou energii. Na provoz generátoru bude použit zelený vodík dodaný společností Air Products, která ho vyrábí pomocí obnovitelných zdrojů. V České republice to bude premiéra použití zcela bezemisního vodíku.

Hudební festival Rock for People je navštěvovaný hlavně mladými lidmi, kteří chtějí prosadit změnu a snížit uhlíkovou stopu, aby odvrátili globální změnu klimatu, na které mají nezpochybnitelný podíl emise skleníkových plynů. Pořadatelé se proto rozhodli použít jako primární zdroj energie zelený vodík.
Elektřinu pro festival dodá generátor H2BASE by DEVINN, který prostřednictvím palivových článků přeměňuje elektrochemický potenciál vodíku na elektřinu. Výsledným vedlejším produktem reakce je čistá voda. „Vodík zde funguje jako nosič energie, která se získá z obnovitelných zdrojů v době, kdy je jí dostatek. Vodíkový generátor pak může vyrábět elektřinu kdykoliv a kdekoliv je potřeba, bez ohledu na to, zda svítí, fouká, nebo teče dostatek vody“, vysvětlila Zuzana Janatová, manažerka pro rozvoj vodíku ze společnosti Air Products výhody použití vodíku, jako úložiště energie.

Zelený vodík vyráběný společností Air Products elektrolýzou pomocí větrné energie má certifikát CertifHy celoevropského systému GO pro transparentní trh s nízkouhlíkovým a obnovitelným vodíkem. S bezemisním vodíkem se v plánech Green Deal počítá pro dekarbonizaci průmyslu, energetiky a dopravy.

Hudební festival Rock for People se uskuteční od 15. do 18. června 2022 ve Festivalparku v Hradci Králové a vystoupí na něm popové a rockové kapely jako Green Day, Fall Out Boy, Weezer, Royal Blood, Biffy Clyro a další interpreti.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist