https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/filip-humplik-prazsky-dopravni-podnik-udajne-loni-hospodaril-s-miliardovym-ziskem-jde-o-pouhou-manipulaci-s-ucetnimi-cisly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Filip Humplík: Pražský dopravní podnik údajně loni hospodařil s miliardovým ziskem. Jde o pouhou manipulaci s účetními čísly!

14. března 2016 | ODS
Chlubit se takzvaným ziskem Dopravního podniku je zcela mimo realitu. ČSSD asi převzala optiku Andreje Babiše, který dotace také běžně započítává do zisku svých firem. Dopravní podnik provozuje službu veřejnosti a tudíž je už z podstaty dotován z rozpočtu hlavního města Prahy. Konkrétně 12,6 miliardami Kč (což je o 2 miliardy více než za primátora Svobody v roce 2013, kdy byl vykázaný účetní zisk na úrovni nula).

O zisku se tedy v roce 2015 rozhodně mluvit nemůže, naopak. V roce 2015 pod vedením ČSSD byl sice největší účetní zisk, ale rekordně největší byla i kompenzace od města. V rozdílu byl pak touto optikou výsledek nejhorší za poslední roky!

Jde tedy o matení veřejnosti a manipulaci s účetními čísly na úrovni střední školy.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist