Tomáš Popp "> Firma SHELL zabíjí zvířata v Huntingdon Life Science ! - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/firma-shell-zabiji-zvirata-v-huntingdon-life-science
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Svoboda zvířat: Firma SHELL zabíjí zvířata v Huntingdon Life Science !

30. října 2001 | Svoboda zvířat
Autor: Tomáš Popp
Pracovníci britské organizace na ochranu zvířat SHAC (Stop Huntingdon Animal Cruelty) usvědčili světoznámou naftařskou společnost SHELL, že si v největší a nejkrutější kontraktní evropské společnosti Huntingdon Life Science (HLS), která denně "spotřebuje" 500 zvířat k otestování nejrůznějších chemických látek objednala série experimentů při kterých musejí nesmyslným a brutálním způsobem umírat živí tvorové.

Co je to HLS ?
Tato laboratoř byla několikrát usvědčena z porušování zákona na ochranu zvířat. Předposlední odhalení krutých praktik vedlo téměř k uzavření laboratoře HLS ve Velké Británii (další se nachází v USA). Bohužel se tak nestalo a stovky zvířat jsou stále vystavovány nepředstavitelnému utrpení. Jak popsal deník the Observer v jednom z experimentů, ke kterému mělo dojít v HLS v Princetonu v USA, se bude: "každému ze třiceti sedmi beaglů pilovat kost v noze a poté ocelovým drátem přelomí. To vše bez použití anestetik." Dále byl HLS usvědčen z následujících přestupků:
- porušení zákona prováděním série experimentů bez držení platné licence,
- pětset dvacet případů porušení "Zásad správné laboratorní praxe",
- zanechání tampónů v těle opice, vedoucí k sepsi a následnému úmrtí,
- dopuštění se "technických chyb", které vyústily v úmrtí 31% opic do dvaceti čtyř hodin po operaci,
- usmrcení opice z důvodů čtyřnásobného předávkování léky..
Takto by se dalo pokračovat velice dlouho. V říjnu 2000 byla zjištěna další pochybení: podnapilost zaměstnanců při práci se zvířaty, únik opice z laboratoře, způsobení fraktury opici hrubým zacházením. SHAC a Svoboda zvířat požaduje okamžité uzavření této laboratoře.

SHELL zabíjí zvířata!
Společnost SHELL si u HLS objednala toxikologické studie při kterých byly testovány plastické prvky pro PVC v kabelech, podlahových krytinách, pogumovaném povrchu textilu. SHELL si nechal testovat například D911P, jež je používán jako plast.složka pro střešní PVC krytiny a v automobilovém průmyslu. Existují obavy, že testované substance se mohou časem filtrovat do životního prostředí a ovlivnit zdraví člověka. Je otázkou, proč se tedy vůbec objevily na trhu. Navíc se tyto látky dají ověřovat alternativními metodami. SHELL byl upozorněn na špatné zacházení se zvířaty v HLS,ale přesto si stále tyto pokusy zde objednává. Požadujeme okamžité zastavení těchto krutých a zbytečných experimentů. Firma SHELL má možnost tyto látky testovat bez použití zvířat, a přesto kvůli ní musejí umírat stovky zvířat v ukrutných bolestech.

Svoboda zvířat vyzývá k bojkotu firmy SHELL.
Pokud svůj benzín nakupujete u SHELL, přispíváte tak k týrání zvířat. Prosím, bojkotujte SHELL a dejte jim vědět, že odmítáte vašimi penězi dotovat kruté experimenty se zvířaty.


Více informací: Tomáš Popp, tel:: 0604 239 809

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist