Václav Kazda "> Frank a Katrin Heckerovi – Průvodce přírodou na výlety. Snadné určování živočichů, rostlin a hub podle biotopů - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/frank-a-katrin-heckerovi-pruvodce-prirodou-na-vylety.snadne-urcovani-zivocichu-rostlin-a-hub-podle-biotopu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nakladatelství Kazda: Frank a Katrin Heckerovi – Průvodce přírodou na výlety. Snadné určování živočichů, rostlin a hub podle biotopů

23. listopadu 2021 | Nakladatelství Kazda
Autor: Václav Kazda, tel: 702 036 022
Kniha Průvodce přírodou na výlety umožní snadné určování živočichů, rostlin a hub podle biotopů. S touto praktickou příručkou v kapse se dokážete jednoduše zorientovat v přírodě a při svých toulkách možná poznáte i živočichy a rostliny, o nichž jste předtím neměli ani zdání. Knihu vydává Nakladatelství KAZDA 24. listopadu 2021.

Flóra a fauna střední Evropy je neuvěřitelně rozmanitá – stejně jako středoevropská krajina.Průvodce přírodou na výletyvás zavede do různých středoevropských oblastí, tzv. biotopů, pro které jsou typické určité rostliny a živočichové. Najdete v ní popisy 550 nejvýznamnějších a nejznámějších živočichů, rostlin a hub středoevropských lesů, luk, polí, hor a velehor, řek, jezer, potoků, rybníků, mořských pobřeží i z okolí lidských sídel. S příručkou je dokážete v přírodě snadno objevit a poznat podle typických znaků či stop, které za sebou zanechávají.

Pokud si na procházce chcete na něčem pochutnat, v průvodci se můžete seznámit s běžnými jedlými rostlinami našich lesů a luk a naučíte se spolehlivě rozpoznat ty jedovaté a zdaleka se jim vyhnout.

Ať už vyrazíte do lesa za městem, kocháte se rozmanitostí přírody uprostřed luhů a hájů, sluníte se u jihočeského rybníka nebo třeba sjíždíte divokou Salzu, šplháte po tatranských štítech či vycestujete až k mořskému pobřeží, flóra a fauna střední Evropy vás uchvátí svojí pestrostí, kterou stojí za to objevovat.

„V každé z kapitol o jednotlivých biotopech najdete druhy uvedené vždy ve stejném pořadí: od hub a rostlin k živočichům, v rámci živočišných druhů pak od bezobratlých přes ptáky k savcům. Najdete zde výběr nejčastějších, nejtypičtějších, ale také těch nejkrásnějších rostlin a živočichů, s nimiž se s největší pravděpodobností v daném prostředí setkáte,“ říkají autoři knihy – Frank a Katrin Heckerovi.


Autoři:
Katrin Heckerová a Frank Heckerjsou kvalifikovaní biologové se zaměřením na zoologii, botaniku a mořskou biologii. V obytném voze často vyráží do divočiny, kde pozorují a dokumentují přírodu. Oba publikují přírodopisné články ve známých časopisech a novinách a jsou autory několika knih.
Václav Kazda, tel: 702 036 022
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist