https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/gazdik-obnovme-komisi-k-vysetrovani-havarie-na-becve
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

STAN: Gazdík: Obnovme komisi k vyšetřování havárie na Bečvě

10. května 2022 | STAN
Poslanec a ministr školství Petr Gazdík (STAN) navrhuje obnovit komisi Poslanecké sněmovny pro vyšetření otravy řeky Bečvy kyanidem v roce 2020. Ani po roce a půl není havárie došetřena - tento týden okresní soud ve Vsetíně vrátil státnímu zástupci k došetření kvůli nedostatkům, které se mohly projevit při dokazování.

„Sněmovní vyšetřovací komise z minulého volebního období jasně konstatovala velká pochybení při vyšetřování havárie. Teď jí dal vsetínský soud za pravdu. Nová Sněmovna by měla opět zřídit vyšetřovací komisi k Bečvě. Ne aby zasahovala do vyšetřování, ale aby zajistila, že nebude ovlivňováno politicky,“ řekl Petr Gazdík.

Vyšetřování vedlo k závěru, že řeku otrávila firma Energoaqua. V podezření byla i firma DEZA z portfolia holdingu Agrofert. Státní zástupce nakonec obžaloval ředitele firmy Energoaqua a vyloučil z podezření firmu DEZA. Právě tyto závěry nyní soud zpochybnil.

„Problém není v tom, že by šlo jen o chyby, máme i podezření na zločinné spolčení - a už tehdy jsme říkali, že by i toto měly orgány činné v trestním řízení prošetřit,“ dodal Petr Gazdík.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist