https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/geocachingova-serie-s-drakulou-v-netopyrim-svete-ma-jiz-tisic-navstevniku-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká společnost pro ochranu netopýrů: Geocachingová série „S Drákulou v netopýřím světě“ má již tisíc návštěvníků

23. listopadu 2017 | Česká společnost pro ochranu netopýrů
Autor: Eva Cepáková, tel: 732 615 295
Příznivci geocachingu si mohou od srpna 2017 hrát s netopýry. Lov zavede účastníky do míst, kde netopýři a vrápenci opravdu žijí, a na každé lokalitě se také dozvědí řadu zajímavostí ze světa létajících savců. Sérii deseti keší umístěných v krásných koutech středních a jihozápadních Čech přichystal ČESON v rámci projektu „Na půdě, tam to žije – aneb poznejte tajemný svět netopýrů!“.

Příznivci geocachingu si mohou od srpna 2017 hrát s netopýry. Lov zavede účastníky do míst, kde netopýři a vrápenci opravdu žijí, a na každé lokalitě se také dozvědí řadu zajímavostí ze světa létajících savců. Sérii deseti keší umístěných v krásných koutech středních a jihozápadních Čech přichystal ČESON v rámci projektu „Na půdě, tam to žije – aneb poznejte tajemný svět netopýrů!“. Cílem projektu podpořeného SFŽP ČR a MŽP je zlepšit ochranu letounů žijících v blízkosti člověka, zejména druhů vázaných na úkryty na půdách budov. Jedna z aktivit je zaměřena na propagaci vrápenců a netopýrů na turisticky atraktivních lokalitách, kde se tito živočichové vyskytují. V současnosti je do projektu zapojeno již 34 hradů, zámků a dalších památek z celé ČR. „Dlouhodobě se snažíme přiblížit život a ochranu netopýrů co nejširší veřejnosti. Rozhodli jsme se proto nyní oslovit kromě běžných návštěvníků památek i další velkou skupinu lidí, které bychom k informacím o netopýrech mohli aktivně přilákat“, vysvětluje Dita Weinfurtová z ČESON.
V terénu je rozmístěno celkem deset keší s netopýřím tajemstvím. Místa ve středních a jihozápadních Čechách, která lovci navštíví, nebyla vybrána náhodou – jedná se o hrady, zámky a kláštery, kde netopýři skutečně žijí. Na půdách rodí a odchovávají svá mláďata, ve sklepích zimují, v zámeckých parcích loví potravu nebo se ukrývají ve starých dutých stromech. Na některých hradech dokonce probíhají každoroční netopýří námluvy. „Název hry odkazuje na hraběte Drákulu, mýtickou postavu spojenou s krvelačností a temnými silami, neboť podobnými pověrami byli odedávna opředeni také netopýři. Naše série má velký ohlas. Nyní je v provozu zhruba tři měsíce a za tu dobu máme zaznamenáno již přes 1000 logů. Potěšující je i řada pozitivních ohlasů přímo od samotných hráčů“, doplňuje Eva Cepáková, koordinátorka projektu.
Podrobnosti o geocachingové hře „S Drákulou v netopýřím světě“, netopýří mapu s tipy na zajímavé výlety a informace o dalších aktivitách najdou zájemci na projektovém webu napude.sousednetopyr.cz.
Eva Cepáková, tel: 732 615 295 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist