https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/geopark-unesco-cesky-raj-musi-prokazat-ze-muze-dal-nest-sve-jmeno
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Geopark Český ráj: Geopark UNESCO Český ráj musí prokázat, že může dál nést své jméno

15. října 2021 | Geopark Český ráj
O potvrzení toho, že může dále používat svou značku, se bude ucházet Geopark UNESCO Český ráj. Návštěvou jej ve dnes 24. až 28. října poctí Kristin Rangnes, prezidentka sítě evropských geoparků z norského geoparku UNESCO Gea Norvegica a Elena Mateo ze španělského geoparku UNESCO Ostrovy Lanzarote a Chinijo.

„Obě dámy byly nominovány pařížským sekretariátem Globálních geoparků UNESCO, aby vykonaly v Geoparku Český ráj takzvanou revalidační misi. Náš geopark totiž jako jediný v Česku nese značku UNESCO. Revalidace se uskutečňuje každé čtyři roky a geopark UNESCO musí prokázat, že plní podmínky, které tato značka vyžaduje. Revalidace měla proběhnout již v loňském roce, avšak z důvodu protipandemických opatření souvisejících s koronavirem byla přesunuta na letošek," vysvětlila ředitelka geoparku Blanka Nedvědická.

Záštitu nad akcí převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který přivítá obě dámy osobně 25. října v Turnově.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist