https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/gepardi-bratri-tomas-a-toulous-budou-od-vikendu-blize-navstevnikum
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Safari Park Dvůr Králové: Gepardí bratři Tomas a Toulous budou od víkendu blíže návštěvníkům

11. října 2018 | Safari Park Dvůr Králové
Autor: Andrea Jiroušová, tel: 499 311 299, 773 786 158
V pěší části safari parku budou od víkendu k vidění dvouletí bratři Thomas a Toulous, kteří byli od svého příjezdu v únoru 2018 umístěni v zázemí zahrady. Ve výběhu v návštěvnické části vystřídají samici Darili. Stěhování proběhlo v úterý odpoledne a trvalo pouhou hodinu.

"V chovu gepardů je pro úspěšné rozmnožování potřeba zajistit, aby před spojením samce se samicí byli oba jedinci umístěni v rámci zahrady co nejdál od sebe. Na konci příštího roku plánujeme jednoho z těchto samců spojit s mladou samicí Spirit Nameri, která v současné době obývá chovné centrum gepardů nacházející se právě v zázemí nedaleko od původní ubikace Tomase a Toulouse. Proto jsme se rozhodli samce přestěhovat přímo do areálu safari parku," popisuje zooložka Gabriela Linhart.

Bratři pocházejí ze švédské Zoo Boras a ve Dvoře se stanou hlavními chovnými samci. Po převozu do návštěvnické části je ošetřovatelé prozatím umístili do vnitřní expozice. Ve venkovním výběhu je návštěvníci uvidí až o víkendu. "Oba byli dosud zvyklí obývat prostor ohraničený pletivem, v nynějším místě jsou však skleněné bariéry. Proto musíme obě zvířata na tuto novinku postupně zvykat," vysvětluje zooložka důvod, proč jsou skla lehce zabarvena na bílo krmným vápencem.

V současné době chová zahrada osm gepardů, z nichž ti nejmladší, letošní čtyřčata, se narodila v březnu samici Spirit. Další samice, třináctiletá Darili, porodila svá poslední mláďata loni na jaře. V souvislosti s jejím vysokým věkem už do chovu nadále zapojována nebude.
Andrea Jiroušová, tel: 499 311 299, 773 786 158 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist