https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/geuss-vyhral-konkurz-pokracuje-ve-funkci-reditele-ceske-inspekce-zivotniho-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Geuss vyhrál konkurz, pokračuje ve funkci ředitele České inspekce životního prostředí

18. ledna 2016 | MŽP ČR
Autor: Petra Roubíčková, tel: 267 122 396, 739 242 382
S účinností od dnešního dne byl na pozici ředitele České inspekce životního prostředí jmenován Erik Geuss. Geuss zvítězil ve výběrovém řízení podle zákona o státní službě, které ministerstvo vnitra vyhlásilo v srpnu loňského roku. Podle zákona o státní službě musí být pozice vedoucích rezortních organizací všech ministerstev, které se staly služebními úřady, povinně „přesoutěženy“ do poloviny roku 2016.

Do výběrového řízení se přihlásili 4 kandidáti. Ředitele ČIŽP jmenoval do pozice státní tajemník Ministerstva životního prostředí Jan Landa.

„Jsem velmi rád, že jsem pozici ředitele České inspekce životního prostředí obhájil a mohu tak pokračovat v rozdělané práci,“ řekl ke svému jmenování Geuss.

Ing. Erik Geuss, Ph.D. je absolventem VŠE v Praze a doktorandského studia na ČVUT. Vystudovaný ekonom Erik Geuss působil na pozici náměstka a později i poradce na Ministerstvu životního prostředí a dále také jako ředitel odboru ekonomické politiky MŽP. Ekologii se věnoval i v Českém ekologickém ústavu, příspěvkové organizaci MŽP, kde byl ředitelem. Zkušenosti z vedoucích funkcí má rovněž z Ministerstva informatiky či Ministerstva průmyslu a obchodu, kde zastával pozici náměstka ministra. Do vedení ČIZP přišel Erik Geuss v roce 2014 z Magistrátu Hl. m. Prahy, kde působil jako ředitel odboru podnikatelských aktivit.
Petra Roubíčková, tel: 267 122 396, 739 242 382 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist