https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/google-rozdeli-klimatickym-projektum-az-270-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

František Elfmark, poslanec za Piráty: Google rozdělí klimatickým projektům až 270 milionů korun

Cílem aktivity Impact Challenge, za kterou stojí společnosti Google, je poskytnout mentoring i finanční podporu technologickým projektům, které mají pomoci v řešení klimatických změn. Do projektu Google Impact Challenge vstupuje v roli odborného garanta a mentora Evropský institut pro inovace a technologie (EIT Climate-KIC).

Iniciativa byla spuštěna v letošním roce a Google plánuje nejlepším nápadům rozdělit až 10 milionů EUR (270 milionů korun).

Šanci mají například řešení pro zelenou energii, čistší ovzduší či oběhové hospodářství.

Google ve svém Impact Challenge hledá především projekty v oblasti obnovitelné energie, nízkoemisní dopravy, zlepšení kvality ovzduší, ochrany přírodních zdrojů, oběhového hospodářství či udržitelného designu.

Do projektu Impact Challenge se mohou přihlásit projekty z celé Evropské unie, které nabízejí konkrétní řešení v naplnění strategie Zelené obnovy. O podporu mohou žádat neziskové organizace, společnosti i jednotlivci, kteří mají nápady na zmírnění klimatické změny.

Stejně jako v Google a v EIT Climate-KIC i já věřím v sílu lidské vynalézavosti a nápadů. Pokud chceme dosáhnout stejného cíle, není lepší cesty než spojit vše v jedno (nápady, garanty, mentory, finance) a vzájemně spolupracovat, abychom udělali krok k potřebné změně.


Climate-KIC

Climate-KIC je aktivitou Evropského institutu pro inovace a technologie. Jejím hlavním cílem je vzájemně propojit podnikatelské projekty i samosprávy, které svými aktivitami pomáhají s přechodem na nízkouhlíkovou ekonomiku a naplňují tak dlouhodobou strategii Evropské unie. Napříč členskými státy EU zřizuje síť 60 hubů, spolupracuje s více než 80 strategickými partnery a podporuje tisíce start-upů, kterým radí v oblasti získávání financování, motivuje ke sdílení zkušeností a podporuje ve vzdělávání. V České republice je aktivní od roku 2020 a soustředí se na propojení inovativních firem a start-upů s celoevropskými iniciativami na ochranu klimatu.


Zdroje:
https://zajimej.se/az-10-milionu-eur-rozdeli-google-klimatickym-projektum-v-impact-challenge-jehoz-partnerem-je-i-eit-climate-kic/
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/az-10-milionu-eur-rozdeli-google-klimatickym-projektum-v-impact-challenge-jehoz-partnerem-je-i-eit-climate-kic
https://www.nejbusiness.cz/zpravy/2020-10-22-az-10-milionu-eur-rozdeli-google-klimatickym-projektum-v-impact-challenge-jehoz-partnerem-je-i-eit-climate-kic
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist