Karel Smetana "> Granty Prahy 2 pomáhají i v letošním roce - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/granty-prahy-2-pomahaji-i-v-letosnim-roce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Granty Prahy 2 pomáhají i v letošním roce

23. ledna 2024 |
Autor: Karel Smetana, tel: +420601505860
Městská část Praha 2 poskytne na období roku 2024 a 1. čtvrtletí roku 2025 veřejnou finanční podporu projektům v různorodých oblastech. O vypsání grantů rozhodli radní Prahy 2 na svém posledním zasedání. Zájemci o finanční podporu mohou podávat své žádosti do 28. března 2024.

„Veřejnou finanční podporu poskytujeme každoročně v oblastech sportu, kultury, mimoškolní činnosti dětí a mládeže, sociální a sociálně zdravotní, životního prostředí, prevence kriminality a prevence sociálně patologických jevů a návazné kriminality. Prostřednictvím dotací se nám daří významnou měrou podporovat nejen veřejně prospěšné programy, ale také služby, které lidem pomáhají v situacích, které by pro ně bez finanční pomoci byly obtížně zvládnutelné,“ říká starosta Prahy 2 Jan Korseska, který má zároveň ve své gesci oblast financí.

Nejvyšší částky z rozpočtu městské části jsou určeny na kulturu (1 250 000 korun) a pro oblast sociálních a sociálně zdravotních programů (900 000 korun). O podporu v oblasti kultury mohou žádat např. kulturní spolky nebo organizátoři kulturních a společensko-vzdělávacích aktivit. Pokud jde o sociální projekty, jedná se zejména o podporu programů pro rodiny s ohroženými dětmi, seniory, občany v tíživé životní situaci, chronicky nemocné nebo zdravotně postižené.

Předpokládaný celkový objem dotací v oblasti prevence kriminality činí 625 000 korun, v oblasti prevence sociálně patologických jevů a návazné kriminality, o niž se mohou ucházet např. nízkoprahové kluby, je celková výše 450 000 korun. Na podporu mimoškolní činnosti dětí a mládeže je vyhrazeno 500 000 korun, na oblast sportu celkem 400 000 korun. V oblasti životního prostředí se pak počítá s celkovou částkou 250 000 korun. Ty mohou být využity například k úpravě vnitrobloků či vytvoření sdílených sousedských zahrad.

Veškeré podporované aktivity se musí vztahovat k období od 1. 1. 2024 do 31. 3. 2025. Žadateli mohou být právnické nebo fyzické osoby, jejichž žádosti budou splňovat stanovená kritéria. Jedním z nich je přínos projektu, subjektu nebo činnosti pro rozvoj městské části Praha 2.
Karel Smetana, tel: 420601505860
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist