https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/greenpeace-na-miste-ekologicke-katastrofy-v-jiznim-spanelsku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Greenpeace: Greenpeace na místě ekologické katastrofy v jižním Španělsku

29. dubna 1998 | Greenpeace
Mezinárodní ekologická organizace Greenpeace dnes zahájila práce na odhadu ekologických následků úniku toxického bahna v jižním Španělsku. Vlajková loď MV Greenpeace již připlula k deltě řeky Guadalquivir v blízkosti národního parku Coto Donana a vyslala proti proudu motorové čluny, jejichž posádky začnou hodnotit ekologické škody způsobené říčnímu ekosystému.

Greenpeace spolupracuje s místními ekology a ochránci přírody při úsilí zmírnit následky havárie, kdy se krajinou valila záplava toxického bahna, která za sebou zanechala spousty mrtvých ryb a otrávenou půdu.

Odhad dlouhodobých ekonomických ztrát, které následkem úniku toxických látrek utrpí v nejbližších letech místní farmáři, byl již vyčíslen na 10 miliard peset (67 miliónů USD).

Greenpeace dnes od pěti hodin odpoledne pořádá tiskovou konferenci na palubě lodi Grenpeace, kde se sejde se zástupci dalších ekologických organizací, jako CEPA a WWF, aby společně naplánovali další záchranné akce.

Václav Vašků,
tiskový mluvčí Greenpeace ČR


Pro další informace kontaktujte prosím:

Juanxo Lopez de Uralde (na palubě MV Greenpeace)
mobil: 00 34 09 46 89 54
Eva Hernandez (na místě havárie)
mobil: 00 34 09 46 89 54
Holger Roenitz, Greenpeace International
mobil: 00 31 6 535 047 01

Greenpeace ČR:
tel.: 02/24 31 96 67
fax: 02/311 22 89
mobil: 0603/414 739
e-mail: vvasku@diala.greenpeace.org

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist