https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hanackou-sibiri-k-prameni-odry
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Junák - český skaut, okres Olomouc: Hanáckou Sibiří k prameni Odry

31. ledna 2017 | Junák - český skaut, okres Olomouc
Autor: Mgr. Jan Zahradník, tel: +420 737 147 093
Odra je jednou ze tří významných řek, které u nás pramení a zároveň se vlévají do moře. Akce Hanáckou sibiří k prameni Odry si klade za cíl upozornit na toto významné místo skryté v Oderských vrších.

Odra je jednou ze tří významných řek, které u nás pramení a zároveň se vlévají do moře. Akce Hanáckou sibiří k prameni Odry si klade za cíl upozornit na toto významné místo skryté v Oderských vrších.

Zimní putování k prameni Odry má svou tradici na počátku 90.let minulého století. Původní název “Na běžkách k prameni Odry” byl časem nahrazen z důvodu nestálého počasí a teplejších zim.

Akce je typická svým “udělej si sám” stylem. Lze ji popsat jako individuální pochod zimní krajinou ke stejnému cíli - prameni řeky Odry. Není stanoveno z jakého místa a kdy přesně mají lidé na cestu vyrazit. Je však podmínkou využití některé ze značených tras: Mezihorské cesty z Daskabátu nebo Velkého Újezda, případně červené turistické značky ze Staměřic, přes Zákřovský Žalov a Kozlov. Mimo tyto trasy je zakázáno se pohybovat, místo totiž leží ve vojenském újezdu Libavá.

Přímo u pramene bude pro všechny návštěvníky připraven nejen oheň na zahřátí a opékání špekáčků, ale také svařené víno a čaj. Pro pobavení si může každý zkusit zahrát připravenou hru a díky výstavě fotografií a článků se dozvíte i něco o zaniklé vesnici Stará Voda, která je také součástí vojenského újezdu Libavá.

Letos můžete spolu s námi vyrazit k prameni v sobotu 4. února. Občerstvení a oheň zde bude připraven od 8 do 14.30 hodin. V minulých ročnících se u pramene vystřídalo až 400 osob. Nejde nám však o překonávání rekordů v počtu návštěvníků. Našim cílem je, aby ti, kteří se na cestu zasněženou krajinou vydají, byli spokojení a výlet si užili.

hlavní organizátor akce:
Junák - český skaut, středisko Ladislava Ruska, z. s.
Lukáš Zdařil
776 575 793
lzdaril@gmail.com
Mgr. Jan Zahradník, tel: 420 737 147 093 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama



Setkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist