https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hanackou-sibiri-k-pramenu-odry
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.: Hanáckou Sibiří k pramenu Odry

2. února 2016 | Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.
Autor: Lukáš Zdařil, tel: +420 776 575 793
Řeka Odra je jedním ze tří významných toků, které u nás pramení a zároveň se vlévají do moře. Akce Hanáckou Sibiří k pramenu Odry si klade za cíl upozornit na toto významné místo skrývající se v Oderských vrších.

Řeka Odra je jedním ze tří významných toků, které u nás pramení a zároveň se vlévají do moře. Akce Hanáckou Sibiří k pramenu Odry si klade za cíl upozornit na toto významné místo skrývající se v Oderských vrších.

Jedná se už o tradiční akci, vůbec první ročník se uskutečnil někdy na počátku 90.let minulého století. Původní název “Na běžkách k pramenu Odry” byl časem nahrazen z důvodu nestálého počasí a teplejších zim.

Akci lze popsat jako individuální pochod zimní krajinou ke stejnému cíli a to pramenu řeky Odry. Není tedy stanoveno z jakého místa a kdy přesně mají lidé na cestu vyrazit. Je však podmínkou využití některé ze značených tras: Mezihorské cesty z Daskabátu nebo Velkého Újezda, případně červené turistické značky ze Staměřic, přes Zákřovský Žalov a Kozlov. Mimo tyto trasy je zakázáno se pohybovat, místo totiž leží ve vojenském újezdu Libavá.

Přímo u pramene bude pro všechny návštěvníky připraven nejen oheň na zahřátí a opékání špekáčků, ale také svařené víno a čaj. Pro pobavení si může každý zkusit zahrát připravenou hru a díky výstavě fotografií a článků se dozvíte i něco o zaniklé vesnici Stará Voda, která je také součástí vojenského újezdu Libavá.

Letos můžete spolu s námi vyrazit k pramenu Odry v sobotu 6. února. V minulých ročnících se u pramene vystřídalo až 400 osob. Nejde nám však o překonávání rekordů v počtu návštěvníků, naším cílem je, aby ti, kteří se na cestu zasněženou krajinou vydají, byli v cíli spokojení a výlet si užili.
Lukáš Zdařil, tel: 420 776 575 793 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist