https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hejtman-kvuli-kompenzaci-za-mzdove-naklady-pro-ridice-pise-premierovi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Hejtman kvůli kompenzaci za mzdové náklady pro řidiče píše premiérovi

30. listopadu 2016 | Liberecký kraj
Autor: Markéta Dědková, tel: 485 226 324, 739 541 624
Kvůli kompenzaci za zvýšené a nečekané náklady na mzdy řidičům v autobusové dopravě se hejtman Libereckého kraje Martin Půta obrací na předsedu vlády Bohuslava Sobotku. Dopisem ho požádá, aby garantoval kompenzace, které kraje musejí vynaložit. Podle nařízení vlády mají řidičům od 1. ledna 2017 vzrůst mzdy o třetinu, což pro Liberecký kraj znamená navýšení nákladů podle předběžných odhadů zhruba o 42 mil. Kč.

„Autobusoví dopravci ale nejsou schopni nést zvýšené náklady dlouhodobě, musíme jednat rychle. Je nutné, abychom měli garantovanou kompenzaci od státu nejpozději do konce letošního roku, jinak může dojít k ohrožení veřejné dopravy. Proto se dopisem obrátím na premiéra s prosbou, aby se do celé problematiky vložil,“ říká hejtman Martin Půta.

Liberecký kraj se navýšením mezd řidičů v autobusové dopravě zabývá dlouhodobě. Za rok a půl proběhla řada jednání jak se zástupci odborového svazu dopravy, tak s dopravními firmami. Již v září letošního roku si Liberecký kraj vyžádal stanovisko Ministerstva pro místní rozvoj ČR, jak upravit stávající smlouvy s dopravci na dopravní obslužnost. Poslední schůzka se uskutečnila na krajském úřadě v pondělí 28. listopadu. Na ní místopředseda odborového svazu dopravy Alfonz Klokočka přítomné informoval o jednání předsedy odborářů s premiérem Sobotkou, který kompenzace krajům přislíbil. „Požadujeme jasnou metodiku, jak podle zákona o veřejných zakázkách doplnit stávající platné smlouvy s dopravci a od státu jistotu, že nám budou náklady na mzdy kompenzovány,“ uzavírá hejtman.
Markéta Dědková, tel: 485 226 324, 739 541 624 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist