https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hejtman-stepan-na-rychnovsko-budeme-pozadovat-vice-policistu-a-chceme-snizit-zatez-na-silnicich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Hejtman Štěpán: Na Rychnovsko budeme požadovat více policistů a chceme snížit zátěž na silnicích

21. prosince 2016 | Královéhradecký kraj
Požadavek na navýšení počtu nejen pro region Rychnovska, ale pro celý Královéhradecký kraj a snížení zátěže na silnicích. To jsou nyní nejpalčivější problémy, které řešil hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán během své první návštěvy závodu Škoda Auto v Kvasinách, a to i za účasti senátora Miroslava Antla a zástupců vedení kraje, policie i starostů z Rychnovska.

„Nejdůležitější je pro nás v tuto chvíli otázka bezpečnosti a dopravy, které se doplňují. V novém roce budu mít jednání s ministrem vnitra, kdy budu požadovat navýšení počtu tabulkových míst pro státní policii, a to krajskou i přímo rychnovskou. Jednání se bude týkat i cizinecké policie a společných česko-polských hlídek na Rychnovsku,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

V otázce bezpečnosti pak regionu pomůže i senátor za Rychnovsko Miroslav Antl. „Pojmenovali jsme si základní problémy, mezi které patří i bezpečnost. Konkrétním úkolem pro mě bude pomoc při zajištění tabulkových míst pro Policii ČR. Zasadím se o to, aby přišlo minimálně 12 nových policistů do regionu a aby policie zajišťovala bezpečnost v plném rozsahu a občané nemuseli mít strach,“ řekl senátor Antl.

Tématem byla i bezpečnost v dopravě. „Požádal jsem ředitele královéhradecké policie o pomoc při zajištění pořádku a bezpečnosti ve vlacích a autobusech jezdících v dopravě zaměstnanců do Kvasin. Předpokládám, že v nejbližší době bude více policistů nejen na silnicích, ale i na nádražích a ve vlacích v regionu,“ uvedl k bezpečnostní situaci v dopravě 1. náměstek hejtmana odpovědný za dopravu Martin Červíček.

Další problém, který se na společném jednání v kvasinském závodu Škoda Auto otevřel, byla otázka zátěže na silnicích v okolí průmyslové zóny. Pomoc kraje by zde mohla spočívat v další podpoře veřejné dopravy, které by mohla ulevit té automobilové. Myšlenka je pokračovat do budoucna v podpoře speciálních autobusových nebo železničních linek, které by sloužily k dopravě zaměstnanců do automobilky. Kraj vyjde vstříc s úpravou jízdních řádů a zasadí se o lepší komfort pro cestující. Tak se docílí toho, že se sníží zátěž na silnicích a ty budou lépe průjezdné.

Další setkání zástupců kraje, automobilky Škoda Auto a starostů by se mělo uskutečnit v prvním čtvrtletí roku 2017.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist