https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/historickymi-vyletnimi-motoraky-za-krasami-lednice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Historickými výletními motoráky za krásami Lednice

27. dubna 2017 | České dráhy
I letos vyjíždí na své pravidelné cesty z Břeclavi do Lednice a zpět tradiční historický motorový vůz Hurvínek z 50. let minulého století. Nostalgickým vlakem se mohou zájemci svézt za krásami Lednicko-valtického areálu od svátečního pondělí 1. května až do 28. září 2017. V rámci Dnů parního provozu pak motoráček nahradí v sezóně parní vlaky.

Hurvínek mezi Břeclaví a Lednicí pojede od začátku května do konce září vždy o sobotách, nedělích a svátcích. Poslední sobotu v květnu a srpnu (27. 5. a 26. 8.) ho v rámci Dnů parního provozu nahradí parní vlaky tažené lokomotivou „Skaličák“. Za lokomotivou budou řazené historické vozy „Rybáky“, součástí parního vlaku bude i bufetový vůz s nabídkou občerstvení, jihomoravských vín a upomínkových předmětů. Přímo na nádraží v Lednici bude restaurace Myslivna prodávat grilované speciality a další občerstvení.

Jednosměrná jízdenka v Hurvínkovi bude stát 30 Kč, v parním vlaku 60 Kč. V nabídce budou i zpáteční jízdenky za 45 Kč v motoráčku a za 90 Kč v parním vlaku. Děti od 6 do 15 let zaplatí polovinu jízdného, držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají slevu 75 %. Jízdenky je možné od 1. května koupit v předprodeji ve všech pokladnách ČD a nebo pak přímo u vlaku.

Jízdní řád zvláštních vlaků Břeclav – Lednice a zpět najdete na www.ceskedrahy.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/-29008


Slevy s Českými drahami v Lednici

S národním dopravcem může být výhodnější i samotná návštěva turistických lákadel v nebo v přímém okolí Lednicko-valtického areálu.

* Romantický Lednicko-valtický areál s mnoha památkami je od roku 1996 zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Po předložení platné jízdenky z historických vlaků obdrží zákazníci ČD pro každého dospělého vstupenku do lednického zámku za snížené vstupné.
* Expozici „Lednice dávná – Jak se žilo za tatíčka Masaryka“ a sondu do období první republiky přináší muzeum na Zámeckém náměstí v budově infocentra. Vstupné pro dospělé je 50 Kč, snížené vstupné 30 Kč, po předložení jízdenky však dostanou ti, kteří přijeli vlakem, slevu 20 %.
* Zážitkem může být i jízda veteránem Praga RND po Lednici (nádraží, lázně, Janohrad). Jízdné se platí přímo u řidiče, cestující z parního vlaku obdrží při předložení platné jízdenky slevu 20 % z jízdného. Vyhlídkové jízdy se uskuteční právě ve dny, kdy motoráček Hurvínek vystřídá na trati parní vlak tažený „Skaličákem“ – 27. května a 26. srpna 2017.

Další atraktivní zážitky v podobě speciálně vypravených vlaků, nostalgických jízd, jízdní řády a podrobnější informace zájemci najdou na internetových stránkách Českých drah www.cd.cz/zazitky nebo www.cd.cz/nostalgie.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist