https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hlasnice-zije-dobrovolnictvim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Hlásnice žije dobrovolnictvím

15. srpna 2017 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Lenka Pompová, tel: 608606082 (v případě nemožnosti se dovolat též možno kontaktovat Marka Šurkalu – 776748203)
Na dva týdny od 20. 8. do 3. 9. se Hlásnice stane domovem pro desítku dobrovolníků. Sjedou se sem z celého světa, aby se podíleli na vybudování stezky, která propojí Hlásnici s okolím.

Na dva týdny od 20. 8. do 3. 9. se Hlásnice stane domovem pro desítku dobrovolníků. Sjedou se sem z celého světa, aby se podíleli na vybudování stezky, která propojí Hlásnici s okolím. Taiwan, Rusko, Španělsko, Itálie, Německo, Polsko a Česká republika. Z těchto zemí pochází dobrovolníci, kteří přijedou do Hlásnice v rámci mezinárodního dobrovolnického projektu, který probíhá pod záštitou INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX - SDA). Hlavním cílem projektu je začít s pracemi na stezce, která po dokončení propojí Hlásnici se sousedními vesnicemi a poslouží tak chodcům i cyklistům. Kromě toho se budou dobrovolníci podílet také na drobných renovacích v areálu komunitního domu, kde budou po dobu svého pobytu také bydlet. Po práci mohou využít rozsáhlého sportovního zázemí Hlásnice, prohlédnout si Šternberk a o víkendu je čekají výlety do Jeseníků, Olomouce nebo na hrad Sovinec. Nedílnou součástí mezinárodních dobrovolnických projektů, takzvaných workcampů, je také vzájemné poznávání cizích kultur, zvyklostí a kuchyně.

„V této souvislosti bychom chtěli pozvat veřejnost na posezení a debatu s dobrovolníky o využívání veřejných prostor v jejich zemích a mnohém dalším, která se uskuteční ve Šternberku na přelomu srpna a září. Přesné datum a místo bude včas upřesněno. Budete se moci se všemi seznámit, dozvědět se něco jak o zemích, odkud dobrovolníci pochází, tak o konceptu mezinárodního dobrovolnictví a jak se případně zapojit,“ říká Lenka Pompová, vedoucí projektu.

Nebude to poprvé, co Hlásnice pod vedením starosty Mariána Margholda přivítá zahraniční hosty. Svou premiéru si odbyla už letos v červu, kdy hostila keňské účastníky Fotbalu pro rozvoj – projektu, který využívá fotbal jakožto symbol tolerance a porozumění a zvyšuje povědomí o využití sportu pro sociální práci.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Autor: Lenka Pompová
Lenka Pompová, tel: 608606082 (v případě nemožnosti se dovolat též možno kontaktovat Marka Šurkalu – 776748203) tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist