https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hlasnice-zije-dobrovolnictvim-potreti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Hlásnice žije dobrovolnictvím potřetí

21. srpna 2018 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Nikola Kostovová, tel: 776 142 158
Na dva týdny od 26. 8. do 9. 9. se do Hlásnice vypraví 11 dobrovolnic a dobrovolníků z různých koutů světa. I letos se budou podílet na úpravě obce, přírodní stezky a okolí komunitního centra.

Na dva týdny od 26. 8. do 9. 9. se do Hlásnice vypraví 11 dobrovolnic a dobrovolníků z různých koutů světa. I letos se budou podílet na úpravě obce, přírodní stezky a okolí komunitního centra. Obec Hlásnice uspořádá i letos mezinárodní dobrovolnický projekt (workcamp). Ve spolupráci s organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) se do Hlásnice opět sjede skupina dobrovolnic a dobrovolníků ze zahraničí. Dobrovolníci a dobrovolnice budou pokračovat v úpravách volnočasového areálu kolem komunitního domu a věnovat se také renovačním prácím na přírodní stezce, která po dokončení propojí Hlásnici se sousedními vesnicemi. Samozřejmostí bude také zapojení do tradiční akce „Loučíme se s prázdninami“, které se uskuteční v sobotu 1. září.

Nedílnou součástí workcampů jsou i interkulturní večery, kdy dobrovolníci navzájem poznávají cizí kultury, zvyklosti a kuchyni. A letošní skupina bude pestrá jak národnostně tak věkově opravdu hodně. Konkrétně se sjedou dobrovolníci z Japonska, Vietnamu, Mexika, Španělska, Srbska, Francie, Řecka a Česka. Nejmladší účastnici je 18, nejstaršímu dobrovolníkovi je 77 let.

Nebude to letos poprvé, co Hlásnice, vesnice v letošním roce oceněná komisí soutěže Vesnice roku za otevřenost obce světu, přivítá pod vedením starosty Mariána Margholda zahraniční hosty. Už v červnu do Hlásnice dorazili studenti z International School of Brno a před nimi také účastníci kampaně Fotbal pro rozvoj – projektu, který využívá fotbal jakožto symbol tolerance a porozumění a zvyšuje povědomí o využití sportu pro sociální práci. Workcamp jako takový se po loňském vydařeném ročníku a červnové „předpremiéře“ koná již potřetí.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Autorka: Eva Brychtová, Eva Macková

Ilustrační fotografie (snímky z loňské realizace projektu, autorka:Lenka Pompová):
https://drive.google.com/drive/folders/18gylc8zRhECvfxAfi8D1UPSfQMDKgPMB?usp=sharing

(v případě nemožnosti se dovolat na kontaktní osobu též možno kontaktovat Marka Šurkalu – 776 748 203)

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist