https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hlavni-mesto-nabidne-cyklistum-zdarma-servis
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hl. město Praha: Hlavní město nabídne cyklistům zdarma servis

19. května 2020 | Hl. město Praha
Praha se rozhodla podat pomocnou ruku cyklistům, kteří v době rostoucího zájmu o individuální dopravu kvůli koronavirové epidemii chtějí začít více jezdit na kole. Na třech nejoblíbenějších městských cyklotrasách nabídne město do 21. května 2020 servisní prohlídky zdarma vždy od 16:00 do 19:00 hodin.

Po rozvolnění opatření kvůli koronaviru začínají Pražané stále více sedat na kolo a dopravovat se po hlavním městě dalšími alternativními prostředky. Metropole chce těmto lidem vyjít vstříc a nabídne jim servis zcela zdarma.

„Mnoho lidí vytáhlo po delší době kolo a rádi by si nechali seřídit brzdy či řazení, ale v servisech je často dlouhá čekací doba, nebo na to nemají Pražané dostatek času. Právě proto chceme obyvatelům poskytnout možnost si cestou z práce nechat kolo seřídit zcela zdarma,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr.

Od 19. do 21. května mohou vždy mezi 16. a 19. hodinou cyklisté využít bezplatný základní servis, a v případě zjištěných nedostatků si přímo na místě zakoupit duši, řetěz, lanko, bowden, brzdové špalky a další nezbytné součásti pro své kolo.

Akce se uskuteční na třech místech, konkrétně pak na v úterý na Náplavce pod Palackého mostem, ve středu Praze 8 v parku U českých loděnic a ve čtvrtek v Podolí v blízkosti sčítacího totemu. Přesnou polohu zájemci najdou na webových a facebookových stránkách Čistou stopou Prahou či v aplikaci Na kole Prahou.

Praha v letošním roce podpoří budování cyklistické infrastruktury na svém území 170 miliony korun, vzniknou za ně desítky kilometrů nových, nebo zásadně opravených, cyklotras. V blízké budoucnosti město plánuje umístit 10 servisních stojanů tak, aby lidé využívající městskou cyklistiku měli základní nářadí kdykoli k dispozici.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist