https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hlavni-mesto-praha-poskytne-dotaci-14-milionu-korun-na-geotermalni-vrty-pro-novou-skolu-v-seberove
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hl. město Praha: Hlavní město Praha poskytne dotaci 14 milionů korun na geotermální vrty pro novou školu v Šeberově

15. srpna 2023 | Hl. město Praha
Hlavní město Praha poskytne finance na výstavbu nově vznikající Základní školy Šeberov. Praha konkrétně zafinancuje vybudování geotermálních vrtů a technologie pro tepelná čerpadla země/voda v této stavbě ve výši 14 milionů korun.

Městská část Praha-Šeberov se dlouhodobě potýká s akutním nedostatkem prostorů pro výuku, proto se městská část před několika lety rozhodla vybudovat novou školu. Pro dlouhodobou úsporu nákladů na vytápění bylo rozhodnuto o vytápění pomocí tepelných čerpadel země/voda, což nebylo součástí původního projektu. Geotermální vrty by měly poskytnout ekologický a efektivní zdroj tepla. Projekt na vybudování těchto vrtů již byl zpracován, a současně probíhá výběrové řízení pro dodavatele technologie a tepelných čerpadel.

„Jsem rád, že městská část chce nabídnout studentům nejen kvalitní vzdělání, ale také pohodlné a ekologicky šetrné prostředí. Tepelná čerpadla země/voda jsou moderním řešením, které ušetří ve střednědobém horizontu velké množství prostředků za energie,“ komentuje Zdeněk Kovářík, člen Rady hlavního města Prahy pro oblast financí, rozpočtu, fondů a podpory podnikání.

Stavba školy mezi Šeberovem a Hrnčířemi na pozemku ve vlastnictví hlavního města byla zahájena 16. září 2022. Po dokončení všech prací na začátku roku 2025 pojme moderní budova 14 kmenových tříd, dále odborné učebny, kuchyni s prostornou jídelnou, zázemí pro pedagogy i navazující sportovní halu. Projekt počítal s rozpočtem stavby 477 milionů Kč včetně DPH.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist