https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hlavnim-tematem-cssd-v-praze-je-zlevnovani-zivota-v-metropoli
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ČSSD: Hlavním tématem ČSSD v Praze je zlevňování života v metropoli

20. srpna 2018 | ČSSD
Česká strana sociálně demokratická dnes zahájila kampaň do podzimních komunálních voleb. Jejím nosným tématem je zlevňování života v Praze. Tiskové konference se zúčastnil předseda ČSSD Jan Hamáček, předseda pražské organizace Petr Pavlík, pražská radní pro školství Irena Ropková a lídr ČSSD na pražského primátora Jakub Landovský.

„Jsem rád, že se lídrem stal právě Jakub. Znám ho mnoho let i jako kamaráda a myslím si, že je nejlepším možným kandidátem na primátora. Věřím jemu i jeho nápadům," řekl Jan Hamáček.

Předseda pražské ČSSD Petr Pavlík přivítal, že se kandidátem na primátora stal rodilý Pražák. „Jakub není žádný králík z klobouku, kterého vytahujeme kvůli popularitě. Přestože je dlouholetým členem strany, je novou tváří, která ukazuje na obrovskou změnu, kterou strana za posledních několik měsíců prošla," uvedl Petr Pavlík.

Pražská radní pro školství Irena Ropková uvedla, že se za poslední čtyři roky podařilo zlepšit podmínky pro učitele a personál ve školách. „Podařilo se nám v letošním roce doručit na střední školy celkem 300 milionů korun na platy zaměstnanců. Stejná částka 300 milionů šla letos na základní a mateřské školy," uvedla Ropková.

Kromě dalšího zlepšování podmínek pro zaměstnance pražských škol se hodlá v příštím období věnovat i větší dostupnosti škol v přírodě či lyžařských výcviků pro školáky: „Rodinám budeme například každý rok přispívat 2 500,– Kč."

Lídr ČSSD na primátora Jakub Landovský představil tři hlavní priority pro komunální volby. V dopravě se jedná například o MHD zdarma pro všechny Pražáky. „MHD zdarma pomůže Pražákům hned v několika oblastech. Zaprvé ušetří na jízdném. U čtyřčlenné rodiny se jedná o částku až 12 000,– Kč ročně. Druhým důvodem je snaha dostat pražské řidiče z aut do veřejné dopravy a tím zlepšit jak dopravní situaci v centru, tak samozřejmě životní prostředí," uvedl Jakub Landovský.

Druhým velkým tématem je bydlení. „Budeme podporovat výstavbu městských bytů. Musíme obnovit městský bytový fond tak, abychom mohli ovlivňovat ceny nájmů v Praze. V současné době je přebytek pražského rozpočtu více než 7 miliard korun. Město ale není banka, aby peníze schraňovalo pro své majitele. Musí je naopak investovat pro své obyvatele. Nutná je i podpora družstevního bydlení. Pro Pražáky, kteří dávají přednost bydlení ve vlastním, chceme lepší podmínky pro získání výhodných nízkoúročených státních půjček. Tak, aby se jejich výše řídila cenovými mapami. Současný strop 1,2 milionu na byt je z hlediska Pražáků naprosto nevyhovující. Za to si koupíte pouze lepší garáž," řekl Jakub Landovský.

Třetím tématem je bezpečnost. „V našem pojetí se jedná o celou škálu bezpečnostních opatření. Aby byla zajištěna voda, jak předcházet blackoutu, či jak chránit seniory před stále novými triky šmejdů," dodal Jakub Landovský.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist