Vojtěch Jochim "> Hnutí Brontosaurus ocenilo vítěze soutěže ekologického humoru Ekofór - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hnuti-brontosaurus-ocenilo-viteze-souteze-ekologickeho-humoru-ekofor
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí Brontosaurus: Hnutí Brontosaurus ocenilo vítěze soutěže ekologického humoru Ekofór

22. ledna 2024 | Hnutí Brontosaurus
Autor: Vojtěch Jochim, tel: +420 604 584 915
Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Ekofór proběhlo v prostorách Fantovy budovy hlavního nádraží v Praze za účasti desítek oceněných autorů a jejich přátel.

Cílem soutěže Ekofór je vtipnou formou upozornit na problematiku životního prostředí a přinést odlišný pohled na prostředí kolem nás. Aktuální ročník řešil téma “Člověk a životní prostředí v podmínkách klimatické krize”. Předávání hudebně doprovázela Anna Nedashkovská s kapelou S.N.A.K.

Soutěž se konala u příležitosti 50. výročí vzniku hnutí Brontosaurus, které svou aktivitu v oblasti dobrovolnické péče o přírodu, krajinu a památky odstartovalo v roce 1974 tzv. Akcí Brontosaurus. Soutěž samotná navazuje na tradici ekofórů z konce 70. let minulého století.

Ekofóru se účastnili jak profesionální karikaturisti*ky a kreslíři*ky, tak amatérští výtvarníci*ce. Do soutěže přispěli autoři*ky z České republiky, ale také Ukrajiny, Německa či Slovenska. Do soutěže byly přihlášeny čtyři stovky vtipů. 

Porota složená ze zástupců České unie karikaturistů, Hnutí Brontosaurus, Klimatické koalice a Časopisu Mladý Svět ocenila cenami a čestnými uznáními 31 z nich. Předsedkyní poroty byla  brněnská výtvarnice paní Marie Plotěná. Do Síně slávy Ekofóru byl přijat Jiří Winter Neprakta za jeho mnohaletou účast v soutěži a celoživotní zápal o ochranu přírody.

V současnosti probíhá ještě elektronické hlasování o Cenu veřejnosti, kterou Hnutí Brontosaurus vyhlásí v září na Festival dobrovolnictví DORT. Lidé mohou hlasovat zde: https://ekofor.brontosaurus.cz/galerie/.
Vojtěch Jochim, tel: 420 604 584 915
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist