https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hnuti-duha-povede-nova-reditelka-anna-karnikova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí DUHA: Hnutí DUHA povede nová ředitelka Anna Kárníková

3. září 2019 | Hnutí DUHA
Autor: Aleš Miklík, tel: 604 131 131
Od září 2019 nastupuje do Hnutí DUHA nová ředitelka Anna Kárníková. Řízení této významné české ekologické neziskové organizace převezme téměř přesně k 30. narozeninám této organizace. Naváže tak na práci dosavadního programového ředitele Hnutí DUHA Jiřího Koželouha, který vedl organizaci od září 2014 a po pěti letech se rozhodl předat štafetu. Zůstává však jako vedoucí týmu zaměřeného na změny klimatu, modernizaci energetiky a odpadové hospodářství.

Anna Kárníková přebírá vedení Hnutí DUHA v intenzivní fázi kampaně Zachraňme lesy (www.zachranmelesy.cz), agenda organizace je však mnohem širší a zahrnuje úspěšně prosazované změny v energetice, odpadovém hospodářství či ochraně divoké přírody. Hnutí DUHA podporuje téměř 7000 dárců a dárkyň a pravidelně dokáže aktivizovat desítky tisíc lidí pro podporu svých návrhů pro čistší a chytřejší ekonomiku i zdravější krajinu.

Anna Kárníková, ředitelka Hnutí DUHA, řekla:
"V době prohlubující se environmentální krize hrají neziskové organizace, které jsou schopny předkládat řešení a mobilizovat pro ně lidi, klíčovou roli. Těší mě proto, že mohu nasadit své zkušenosti a spolu s týmem špičkových odborníků a odbornic přispívat k řešení nejpalčivějších problémů naší společnosti poháněných klimatickou změnou, jako je proměna energetiky, degradace půdy či obnova zničených lesů."

Jiří Koželouh, bývalý programový ředitel Hnutí DUHA, řekl:
"Jsem rád, že vedení naší organizace přebírá právě Anna Kárníková. Znám ji již řadu let a obstála v rozmanitých pracovních situacích jako tahounka týmu i expertka na environmentální problematiku. Má před sebou celou řadu nových výzev, ale má k sobě také skvělý tým lidí. Rád nadále zůstávám jeho součástí a zaměřím se na prosazování potřebných změn v energetice a odpadovém hospodářství. Česko musí rázněji odpovědět na prohlubující se změny klimatu a pokračující plýtvání přírodními zdroji."

Anna Kárníková je absolventka Evropských studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a oboru politiky životního prostředí na britské London School of Economics and Political Science. Pracovala několik let na Úřadu vlády jako ředitelka Odboru pro udržitelný rozvoj a tajemnice Rady vlády pro udržitelný rozvoj.

Kontakty:
Anna Kárníková, ředitelka Hnutí DUHA, 773 768 769, anna.karnikova@hnutiduha.cz
Aleš Miklík, tel: 604 131 131
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist