https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hnuti-senator-21-ceska-piratska-strana-a-zeleni-se-dohodli-na-spolecnem-postupu-do-senatnich-voleb-v-roce-2024
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Hnutí Senátor 21, Česká pirátská strana a Zelení se dohodli na společném postupu do senátních voleb v roce 2024

23. října 2023 | Strana zelených
Lídři a lídryně politických subjektů SEN 21, České pirátské strany a Strany zelených se společně dohodli na vzájemné spolupráci a podpoře kandidátů a kandidátek ve volbách do Senátu Parlamentu ČR v roce 2024. Dohoda se týká 10 senátních obvodů z celkových 27, ve kterých se volby budou příští rok konat. Ze stávajících senátorů budou v příštích volbách obhajovat mandát například Přemysl Rabas v obvodu Chomutov nebo Lukáš Wagenknecht v obvodu Praha 8.
Předseda senátorského klubu SEN 21 a Pirátů Václav Láska k tomu uvedl: “V současnosti máme převážně konzervativní vládu, Sněmovnu i Senát. Má-li být slyšet v politice více i liberální hlas, musí liberální politické síly více spolupracovat a podporovat se. …” Hnutí SEN 21 připravuje své senátní kandidáty kromě již zmíněného Přemysla Rabase v obvodu Chomutov v obvodech České Budějovice a Teplice.

„Příští rok nás čekají jak velmi důležité volby do Evropského parlamentu, tak neméně důležité volby krajské a senátní,“ upřesnil předseda Pirátské strany Ivan Bartoš. „Naším cílem je posilovat liberální hlas v politice a Piráti jsou připraveni spolupracovat na tom, aby se to více dařilo i v Horní komoře Parlamentu. V ní tyto hodnoty již dnes hájíme společně s hnutím SEN 21 a v této spolupráci jsme připraveni pokračovat i nadále. Dialog s dalšími liberálně zaměřenými politickými subjekty je logický nástroj, jak stanoveného cíle dosáhnout.” Piráti již mají zvolené senátní kandidáty a kandidátky v obvodech Praha 8, Praha 2, Praha 12, Náchod, Domažlice a v obvodu Benešov aktuálně jednají o společném kandidátovi se SEN 21.

„Se senátorským klubem SEN 21 a Piráti spolupracujeme již několik let, proto také byla polovina jeho současných senátorů zvolena s podporou Zelených”, uvedla spolupředsedkyně Strany zelených Magdalena Davis a doplnila: „V Senátu vnímáme za poslední roky změnu spíše ke konzervativním až populistickým hodnotám, zejména v oblasti sociálních a environmentálních témat postrádáme v horní komoře progresivnější přístup a jasnou vizi. Společně se SEN21 a Piráty proto chceme podpořit takové kandidátky a kandidáty, kteří by to mohli změnit. Osobnosti za Stranu zelených budou kandidovat například v obvodech Litoměřice a Mladá Boleslav, o dalších obvodech se rozhodne během příštích týdnů”.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist