https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hnuti-stan-predstavilo-lidry-pro-krajske-volby.jsou-mezi-nimi-ctyri-budouci-hejtmani-veri-rakusan
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

STAN: Hnutí STAN představilo lídry pro krajské volby. Jsou mezi nimi čtyři budoucí hejtmani, věří Rakušan

9. června 2020 | STAN
Starostové a nezávislí v úterý představili všech třináct lídrů pro podzimní krajské volby i celostátní program, který odráží potřeby pro nutný rozvoj regionů. Předseda hnutí Vít Rakušan si přeje uspět ve všech krajích a po volbách získat minimálně čtyři hejtmanské pozice.

„Lidem nabízíme kvalitní kandidáty, kteří mají cenné zkušenosti z vedení obcí či řízení podniků. Naší ambicí je uspět v každém kraji v republice a podílet se na složení takových koalic, které udělají krajskou úroveň čitelnější, transparentnější a zcela vymýtí jánabrachismus, jenž mnohde stále přetrvává,“ říká předseda hnutí Vít Rakušan.

Hnutí STAN věří v úspěch ve svých dlouhodobě krajích - Libereckém a Středočeském. Tam budou usilovat o post hejtmanů Martin Půta a dlouholetá starostka Mnichovic Petra Pecková. Výraznou šanci uspět má však také v Plzeňském kraji, protože současný hejtman Josef Bernard včera přijal nabídku kandidovat v čele kandidátky Starostů a nezávislých.

„Za hnutí STAN jsem se rozhodl kandidovat, protože slouží pouze občanům, nemají za sebou kmotry a je to pracovitý a osvědčený tým schopných lidí, což jsem měl možnost poznat i při dosavadní spolupráci ve vedení Plzeňského kraje,“ popisuje důvody kandidatury v čele krajské kandidátky STAN Josef Bernard.

Prioritou je otevřené hejtmanství, modernizace vzdělávání i boj se suchem

Starostové a nezávislí představili také svůj celostátní program pro krajské volby v roce 2020. Mezi priority patří otevřené hejtmanství, boj se suchem, kvalitní zdravotnictví nebo modernizace středoškolského vzdělávání.

„Naším záměrem je otevřít krajské úřady veřejnosti. Docílit transparentního rozhodovaní a sdílení informací. Mohu se zaručit, že kraje pod naším vedením budou komunikovat se svými občany a řešit jejich skutečné každodenní problémy. Tak jako to děláme ve svých obcích,“ říká kandidátka na hejtmanku ve Středočeském kraji Petra Pecková.

„Chceme modernizovat české vzdělávání. Ředitelé škol jsou dnes zavaleni zbytečnou administrativou a ztrácejí tak drahocenný čas určený pro rozvoj školy. Chceme to změnit a omezit administrativu mezi školami a krajem na minimum. Po dohodě s rodiči i učiteli chceme pilotně ověřovat model „reálné střední školy“. Studenti mají mít možnost vybrat si ze „švédského stolu“ - namixovat si výběr předmětů podle svých předpokladů a zájmu,“ doplňuje kandidát na hejtmana Zlínského kraje Petr Gazdík.

„Cílem této začínající cesty je fungující kraj. Naše země potřebuje silné kraje. Rozvíjející se region potřebuje silnou samosprávu, která podporuje obce a města, poskytuje kvalitní služby svým občanům a vynakládá finanční prostředky efektivně tam, kde jsou skutečně potřeba,“ dodává obhajující hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Celý program pro krajské volby 2020 naleznete zde: https://stan.us18.list-manage.com/track/click?u=063406fd30abef48449de5790&id=fa26086ac5&e=19a02e2727

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist