https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hodoninsko-a-breclavsko-zasahla-obrovska-katastrofa.pozastavujeme-kampan-spolu-na-jizni-morave-a-do-postizenych-oblasti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Koalice SPOLU: Hodonínsko a Břeclavsko zasáhla obrovská katastrofa. Pozastavujeme kampaň SPOLU na jižní Moravě a do postižených oblastí posíláme finanční pomoc

25. června 2021 | Koalice SPOLU
Vyjádření předsedů koalice SPOLU k živelné katastrofě na jižní Moravě.

„Myslím na všechny, kteří při včerejší katastrofě ztratili své blízké. Velmi mě tato událost zasáhla. Je to smutný den pro jižní Moravu a celou zemi. V tuto chvíli přerušuji volební kampaň SPOLU na jižní Moravě. V těchto těžkých hodinách jsou důležité jiné věci. Včera večer jsem kontaktoval pana hejtmana Grolicha s nabídkou pomoci. Věřím, že vládní pomoc bude rychlá, dostatečná a adresná. Pan hejtman Grolich a celé vedení Jihomoravského kraje, stejně jako vláda, má mou plnou podporu při řešení následků této katastrofy. Velmi děkuji všem hasičům, zdravotníkům, policistům, vojákům a všem dobrovolníkům za jejich velmi profesionální pomoc. ODS, KDU-ČSL a TOP 09 dnes odešlou částku 1,5 milionu korun na bezprostřední pomoc nejvíce postiženým. Budeme dělat vše pro to, abychom rychle a účinně pomohli lidem ze zasažených obcích vyrovnat se s následky této přírodní katastrofy,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

„Obracíme se na všechny lidi dobré vůle, aby pokud mohou, tak pomohli lidem zasaženým včerejším tornádem na jižní Moravě. Prosbu o finanční příspěvek jsem už v noci rozeslal i všem našim primátorům, starostům a místostarostům, kterých máme v koalici téměř tisíc. Věřím, že pomohou a společně vybereme dostatek peněz. Pomoci ale můžeme i jinak, a to například osobní podporou při úklidu poničených domů. Myslím na všechny obyvatele zasažených oblastí a je nesmírně líto všech, kteří ztratili střechu nad hlavou nebo přišli o své blízké,“ uvedl předseda lidovců, který se svým synem už pomáhá s těžkou technikou na místě. „V roce 1997 jsme si prošli ničivými povodněmi a umím si představit, jak jsou podobné situace náročné. Proto mi přijde přirozené v této chvíli spojit síly a pomáhat. Je potřeba se zastavit a svou pomoc směřovat tam, kde potřeba. Prosím všechny, aby alespoň malou částkou přispěli a obrovsky tím pomohli svým spoluobčanům,“ doplňuje předseda KDU-ČSL Marian Jurečka.

„Jsem v duchu se všemi poškozenými ničivým tornádem na jižní Moravě. Chtěla bych jim popřát hodně sil. V následujících týdnech na zvládnutí nečekané živelné katastrofy však nemohou být sami. Proto jim spolu chceme pomoci alespoň finančně. Velké uznání a poděkování patří všem, kteří tam zachraňují lidské životy a majetek lidí. Poděkovat bych touto cestou chtěla také našim zahraničním sousedům, kteří nejpostiženějším obcím nabídli okamžitou pomoc,“ sděluje předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist