Ivana Borovková "> Holcim a IUCN spojují síly na podporu biodiverzity a k přírodě šetrnému stavebnictví - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/holcim-a-iucn-spojuji-sily-na-podporu-biodiverzity-a-k-prirode-setrnemu-stavebnictvi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Holcim Česko: Holcim a IUCN spojují síly na podporu biodiverzity a k přírodě šetrnému stavebnictví

7. prosince 2023 | Holcim Česko
Autor: Ivana Borovková, tel: +420602321331
Na základě vědecky podloženého přístupu společnosti Holcim k přírodě bude IUCN ověřovat její výchozí úroveň biologické rozmanitosti a zároveň identifikovat konkrétní opatření k možným zlepšením ve všech jejích provozech. IUCN poskytne také poradenství v oblasti ochrany sladkovodních zdrojů mimo areály společnosti Holcim, přičemž cílem je posílit celosvětové úsilí o ochranu těchto klíčových ekosystémů.
Jedním z hlavních cílů partnerství je také přinášet přírodu do měst. IUCN podpoří společnost Holcim v prosazování a začleňování biologické rozmanitosti do stavebních norem a projektování. Oba partneři plánují společně vést programy na zvyšování povědomí o přírodě napříč klíčovými zainteresovanými skupinami, aby urychlili pozitivní dopad této iniciativy.
Nollaig Forrest, ředitelka pro udržitelný rozvoj společnosti Holcim, uvedla: "Jsem nadšená, že vstupujeme do nové éry spolupráce s IUCN. Společně chceme do měst přinést více přírody, urychlíme integraci biologické rozmanitosti do celého zastavěného prostředí, od stavebních norem až po projektování. Jádrem našeho záměru je budovat pokrok pro lidi a planetu tím, že přispíváme k příznivé budoucnosti přírody."
Generální ředitelka IUCN Grethel Aguilar dodala: "Příroda poskytuje základ, který podporuje lidskou prosperitu a ekonomické systémy. Závazek společností obnovovat biologickou rozmanitost a chránit sladkovodní ekosystémy je klíčem k dosažení blahobytu našich zemí. Proto velmi vítáme posílení našeho partnerství se společností Holcim při zavádění pozitivních změn týkajících se zastavěného území."
Partnerství společnosti Holcim s IUCN navazuje na jejich spolupráci při vývoji metodiky BIRS (Biodiversity Indicator and Reporting System) v roce 2014, která umožnila společnosti Holcim zavést první měřitelné cíle v oblasti biodiverzity ve odvětví jejich podnikání.
Více informací o strategii společnosti Holcim v oblasti ochrany přírody naleznete Holcim.com/Nature.
Ivana Borovková, tel: 420602321331
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist