Ivana Borovková "> Holcim představil plán dekarbonizace do roku 2030, míří k zelené budoucnosti - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/holcim-predstavil-plan-dekarbonizace-do-roku-2030-miri-k-zelene-budoucnosti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Holcim Česko: Holcim představil plán dekarbonizace do roku 2030, míří k zelené budoucnosti

4. prosince 2023 | Holcim Česko
Autor: Ivana Borovková, tel: +420602321331
Region Evropy má do roku 2026 dosáhnout více než 10 miliard švýcarských franků v čistých tržbách a zisku před zdaněním a odečtením úroků (EBIT) ve výši 1,6 miliardy švýcarských franků. Plán počítá s růstem více než 4 % v čistých tržbách a opakovaného EBIT nad 8 % při současném snížení emisí CO₂ na čisté tržby o 60 % oproti roku 2020.
"Evropa nabízí nejpokročilejší regulační prostředí na světě pro urychlení přechodu k uhlíkové neutralitě. Chceme tuto šanci využít a přeměnit udržitelný růst na ziskový růst. Naším cílem je být lídrem v dekarbonizaci s ambicí přinést pokročilá řešení v oblasti udržitelného stavebnictví pro naše zákazníky, od ECOPact po ECOPlanet," uvedl Miljan Gutovic, ředitel Holcim pro region Evropy.
V celém regionu Evropy společnost Holcim aktivně posiluje pozici v oblasti zachytávání, využívání a ukládání uhlíku, a to pomocí šesti rozsáhlých projektů financovaných Evropskou unií. Ty mají za cíl do roku 2030 zachytit více než 5 milionů tun CO₂ ročně, a přitom zajistit vysokou návratnost.
V reakci na rostoucí poptávku po udržitelných produktech plánuje Holcim zvýšit do roku 2030 podíl svého nízkouhlíkového cementu ECOPlanet na více než 50 % čistého prodeje cementu, a to včetně 8 milionů tun plně dekarbonizovaného cementu ECOPlanet Zero. Rovněž navýší prodeje nízkouhlíkového betonu ECOPact na více než 55 % čistých prodejů hotových směsí. Holcim nadále bude posilovat technologickou platformu ECOCycle® v rozšíření na 150 míst v Evropě, aby se mohlo recyklovat 20 milionů tun stavebních demoličních materiálů ročně. Tímto způsobem se společnost snaží plnit nejen ekologické, ale i ekonomické cíle, což představuje důležitý krok směrem k udržitelnému a zároveň ziskovému budoucímu rozvoji.
Ivana Borovková, tel: 420602321331
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist