Jakub Kašpar "> Holky a kluci z vrchlabských škol budou na konferenci řešit problém odpadů - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/holky-a-kluci-z-vrchlabskych-skol-budou-na-konferenci-resit-problem-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Vrchlabí bez odpadu: Holky a kluci z vrchlabských škol budou na konferenci řešit problém odpadů

20. dubna 2022 | Vrchlabí bez odpadu
Autor: Jakub Kašpar, tel: 724 175 927
V pátek 22. dubna, tedy na Den Země, se sejdou děvčata a chlapci ze všech vrchlabských základních škol a nižších ročníků gymnázia ve velkém sále zdejšího Kulturního domu Střelnice na žákovské odpadové konferenci. Prezentovat zde budou své projekty, na kterých v týmech pracovali od poloviny března, kdy se na 1300 vrchlabských žáků a studentů zúčastnilo vzdělávacích TýDnů bez odpadu.

Děti na TýDnech bez odpadu navštívily skládku komunálního odpadu, mohly vidět dokumenty s odpadovou tematikou či videoblogy Sester v akci za záchranu života a zahrát si sérii her, které se rovněž tematicky vázaly k problému snižování množství odpadu. Akce inspirovala na tři desítky projektových týmů, které se rozhodly přijít s vlastními nápady, jak s odpady zatočit a produkovat jich co nejméně. Právě projektové týmy se sejdou na Den Země na odpadové konferenci a své projekty odprezentují. Představí je ostatním, ale také porotě, která bude hodnotit inovativnost nápadu, jeho praktickou proveditelnost, ale také kvalitu prezentace.

Hlavním tématem, které měly projekty žákovských týmů řešit, bylo snižování množství odpadů, které za námi zůstává. Své nápady mohly děti zpracovat do prezentace, jejíž formu si mohly zvolit podle svého – od písně či divadla, přes powerpoint až po video. „Těšíme se, co nás v pátek čeká. Jaké nápady žáci a žákyně vymysleli, ale i na to, jakým způsobem je představí,“ říká koordinátor iniciativy Vrchlabí bez odpadu, předseda Výboru zastupitelstva pro životní prostředí Tomáš Vrbata.

Konference začíná v KD Střelnice v pátek 22. dubna 2022 v 8:00, kdy začne blok prezentací projektových týmů prvního stupně ZŠ. Druhý stupeň naváže po 10:00. Předpokládaný závěr konference je cca ve 14:00.

Konferenci navštíví také významní hosté – radní Královéhradeckého kraje pro životní prostředí a poslanec Parlamentu ČR Pavel Bělobrádek, senátor Parlamentu ČR a starosta města Vrchlabí Jan Sobotka či vedoucí odboru životního prostředí krajského úřadu Královéhradeckého kraje Miloš Čejka.
Jakub Kašpar, tel: 724 175 927
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist