https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/honsova-s-jancarikem-pokrtili-casopis-nase-priroda
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

občanské sdružení Naše příroda: Honsová s Jančaříkem pokřtili časopis Naše příroda

3. dubna 2008 | občanské sdružení Naše příroda
Autor: Pavla Mládková, tel: 777 714 679

První číslo časopisu Naše příroda včera v Praze v Café Louvre slavnostně pokřtila populární meteoroložka Dagmar Honsová a moderátor Michal Jančařík. „Já osobně se dívám častěji do oblak, ale příroda dole na zemi mi lhostejná není.“ uvedla křest Honsová. Ani Michal Jančařík se netajil svojí láskou k přírodě a přislíbil i reportáž z oblíbených šumavských hvozdů. Křtu se zúčastnil také známý písničkář Jan Vodňanský, vedoucí Bursíkových poradců Daniel Vondrouš, organizátor Febiofestu Tomáš Padevět, fotograf Václav Vašků a mnoho dalších.

Časopis NAŠE PŘÍRODA, který je určen všem lidem se zájmem o přírodu České a Slovenské republiky můžete nalézt na novinových stáncích po celé ČR. „I přes velké množství tiskovin chybí na našem trhu titul zaměřený převážně na domácí přírodu. Časopis Naše příroda přináší čtenářům zajímavé články a krásné fotografie, které nám pomohou více poznat naše nejbližší okolí. Čtenářům přiblížíme nejen přírodní zajímavosti, ale dotkneme se i problematiky, která se stavem naší přírody úzce souvisí.“ charakterizuje časopis předseda občanského sdružení Naše příroda Vítězslav Šrámek

Čtenáři v časopise NAŠE PŘÍRODA najdou nejen zajímavé informace z české fauny a flóry, ale také populárně naučné články o známých i méně známých místech České a Slovenské republiky, způsobech ekologického lesnictví a zemědělství, nových ekotechnologiích a nebudou chybět ani rady pro fotografování přírody či fotosoutěž.

„Do prvního čísla jsme pro čtenáře nachystali zamyšlení se zpěvačkou Martou Kubišovou. V rozhovoru nám paní Marta mimo jiné prozradila své názory na ochranářské aktivity, zoologické zahrady, zahrádkaření, vegetariánství a cestování.“ říká šéfredaktorka Naší přírody Pavla Mládková a pokračuje, „V prvním čísle vás dále čeká podrobná reportáž ze života medvěda hnědého, milovníci pěkných fotografií ocení fotočlánek o orlu mořském s unikátními záběry dravce ve volné přírodě a také se dozvíte, jak fotografovat motýly či co všechno lze vyrobit z konopí.“ Časopis uzavírá zamyšlení Václava Cílka nad „novou přírodou“, která se formuje v člověkem poznamenané krajině pod tlakem velkorypadel či vojenské techniky.

Bližší informace o časopise najdete na www.nasepriroda.cz.
Pavla Mládková, tel: 777 714 679 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist