https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/horice-pomahaji-morave
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Hořice: Hořice pomáhají Moravě

30. června 2021 | Město Hořice
Město Hořice organizuje pomoc obcím na Moravě postižených tornádem. S krizovým centrem jsme v kontaktu a respektujeme doporučení nepomáhat nekoordinovaně a sledovat konkrétní požadavky.
Zastupitelstvo města Hořice bude rozhodovat o finanční částce, která bude obcím rozeslána. Nyní organizujeme lidskou a materiální pomoc.


Pomoc můžeme organizovat dvěma způsoby. Dopravíme dobrovolníky na místo a zpět (na místě funguje organizovaný rozvoz autobusy). Zajistíme sbírku potřebných věcí a dopravíme na místo.

1. Dobrovolníci

Dobrovolníci z řad občanů se mohou hlásit prostřednictvím formuláře dobrovolníka nebo na tel. krizového pracovníka MÚ Hořice Bc. Vladimíra Meda, tel. 733 532 939. Podle možností přepravních kapacit zajistí město dopravu dobrovolníků na Moravu a následně zpět. Dle pokynů krizového řízení jsou v současné době nejvíce potřeba dobrovolníci, kteří si dovedou poradit s profesemi – kominík, zedník, pokrývač, tesař. Zájem je ale i jakékoliv dobrovolníky, kteří chtějí pomáhat. Dalším požadavkem jsou dobrovolníci, kteří přijedou na více dní. Předpokládáme, že by město zajistilo dopravu dobrovolníků z Hořic a okolí na 2 – 3 dny a tato skupina by mohla být následně vystřídána další skupinou dobrovolníků. Předpokládáme, že bude žádoucí udržet dostatek pracovních sil po delší časové období několika týdnů, proto zavádíme tento systém, vysílat postupně menší pracovní skupiny. Cestovní dodávku budeme vysílat podle zájmu dobrovolníků, kteří se přihlásí.

2. Materiální pomoc

Potřeby materiální pomoci se mění ze dne na den. Nemají je, kde skladovat, řadu věcí již vůbec nepřijímají. Čerpáme informace z krizového řízení, zpráv krajského úřadu i ze sociálních sítí:

Dům kultury Hodonín - https://www.facebook.com/dkhodonin
Břeclaváci - https://www.facebook.com/groups/Breclavaci.obnoveni
Pomoc Hodonínsku a Břeclavsku - https://www.facebook.com/groups/298556765310098
Břeclavsko - https://www.facebook.com/groups/Breclavsko


Sbírku níže uvedeného potřebného materiálu shromažďují TS Hořice v areálu sběrného dvora v ul. Příčná. Potřebné věci můžete vozit kdykoliv v otevírací době sběrného dvora do uzamykatelného kontejneru. Darované věci se evidují na jméno, příjmení, tel. číslo a podpis dárce.

Město Hořice a TS Hořice následně zajistí dopravu materiálu do postižených oblastí.

Otevírací doba sběrného dvora

pondělí: 14:00 - 18:00 hodin
úterý: zavřeno
středa: 9:00 - 12:00, 14:00 - 17:00 hodin
čtvrtek: zavřeno
pátek: 14:00 - 18:00 hodin
sobota: 8:00 - 14:00 hodin


3. Finanční pomoc

Kdo chce poslat finanční částku, doporučují se čísla účtu postižených obcí, viz odkazy na webové stránky obcí:

Finanční pomoc přímo postiženým obcím:

Hrušky: Transparenční účet pro finanční pomoc občanům obce Hrušky https://hrusky.cz/urad/aktualne-z-uradu-a-obce/8-aktuality/299-transparencni-ucet-pro-financni-pomoc-obcanum-obce-hrusky
Moravská Nová Ves https://www.mnves.cz/aktualita-2955/ostatni/tornado-moravska-nova-ves-cislo-uctu
Mikulčice https://www.mikulcice.cz/
Lužice https://www.luziceuhodonina.cz/

Transparentní účty pro pomoc zasaženým obcím
BŘECLAV: https://breclav.eu/aktuality/transparentni-ucet-pro-pomoc-zasazenym-obcim
HODONÍN: https://www.hodonin.eu/zrizen-transparentni-ucet/d-1112846
JIHOMORAVSKÝ KRAJ: https://www.jmk.cz/content/20320

nebo na čísla účtů oficiálních sbírek: viz. přehledný článek Jak pomoci po Tornádu - https://www.denik.cz/z_domova/jak-pomoci-tornado-morava-202.html

Postiženým obcím byla dále nabídnuta možnost prázdninového tábora pro 15 – 20 dětí, kdy město Hořice zajistí a uhradí veškeré náklady, které s pobytem dětí v táboře souvisí. K dispozici byla dále nabídnuta mobilní plachtová hala cca 13x6 m, kterou město Hořice vlastní a může dlouhodobě přenechat k využití.

Předpokládáme, že další požadavky budou konkrétněji specifikovány a pokusíme se je sdílet a operativně řešit s Vámi, kteří pomoc nabízíte. Doporučujeme sledovat FcB a webové stránky města Hořice nebo výše uvedené sociální sítě.

Seznam věcí, které můžete přinést na sběrné místo - Sběrný dvůr v Hořicích aktuální k 30. 6. 2021:
* prkna
* latě
* velkorozměrové plachty
* nářadí,
* elektrocentrály
* párty stany
* lavice

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist