https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/horni-plana-na-sumave-kompletne-promenuje-sberny-dvur
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

meneodpadu.cz: Horní Planá na Šumavě kompletně proměňuje sběrný dvůr

13. května 2020 | meneodpadu.cz
Autor: Filip Poštulka, tel: 724104295
Šumavské město Horná Planá kompletně proměňuje sběrný dvůr. Cílem nového řešení je výrazně zvýšit vytříděnost odpadů, a ušetřit tak náklady spojené s odpadovým hospodářstvím. Díky nově vybavenému sběrnému dvoru by Horní Planá měla již během prvního roku jeho fungování zásadně zvýšit separaci všech odpadů.

Přebudovaný sběrný dvůr nabídne obyvatelům města pohodlné a jednoduché třídění odpadů. Nově mají občané k dispozici množství moderních velkoobjemových kontejnerů na suť, pneumatiky, železo, plasty, papír i obaly typu tetrapack. Budou moci třídit i bioodpad, elektroodpad či použité šatstvo. „Věříme, že nám nově vybavený sběrný dvůr přinese podstatné úspory, a důležité je, že zvýší i komfort obyvatelů obce při třídění,“ vysvětluje starosta Horní Plané Jiří Hůlka. Svěrný dvůr v Horní Plané vybavila moderními technologiemi společnost JRK.

K novinkám ve sběrném dvoře patří:
- Ekosklad pro nebezpečné odpady. Ten je mobilní a přitom poskytuje veškeré potřebné vybavení pro skladování nebezpečných odpadů. Je vybaven dvojitou vanou, která eliminuje případný únik nebezpečných látek mimo kontejner.
- Paketovací lis na papír a plast, který výrazně snižuje objem odpadu. Díky tomu jsou náklady na přepravu razantně nižší.
- Hydraulický nakladač MULTOHOG MXC s příslušenstvím. Ten ulehčuje obsluze manipulaci s odpady ve sběrném dvoře.
- Obytný kontejner se sociálním zařízením
- Moderní kamerový a zabezpečovacím systém

Nový sběrný dvůr pro Horní Planou vybudovala společnost JRK.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist