https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hory-v-pivu-nova-netradicni-limitka-od-pristiho-tydne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Pivovar Hendrych: Hory v pivu - nová netradiční limitka od příštího týdne!

29. června 2023 | Pivovar Hendrych
Hory v pivu – tak by se dalo zkrátit naše úsilí vytvořit jedinečné pivo, do kterého obrazně i doslovně dostaneme krkonošské chutě a vůně k oslavě 60. narozenin Krkonošského narodního parku. Vymacerované smrkové výhonky, lišejník nebo plody anýzu tvoří společně s ostružinami méně tradiční suroviny pro výrobu tohoto světlého florálního ALE: H12 KRNAP 2023 ALE.

Kromě českého světlého sladu jsme v sypání použili i slad pšeničný nebo ovesné vločky a pro chmelení jsme zvolili větší podíl australské odrůdy Enigma a americké Citry.

Moc děkujeme dobrovolníkům z KRNAP, kteří nám nasbírali čerstvé smrkové výhonky, které jsou krásně cítit na vůni i na chuti. Zvláštní poděkování patří Danovi Bílkovi z KRNAP, který nám už vloni pomohl vybrat netradiční suroviny pro tuhle limitku. Díky Dane!

Od pondělí je nový KRNAP ALE dostupný v sudech, lahve budou k dispozici ke konci července. Krásné léto!

#KRNAP60

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist