https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hrajte-si-s-detmi-pod-sirym-nebem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nakladatelství Kazda: Hrajte si s dětmi pod širým nebem

20. května 2021 | Nakladatelství Kazda
Autor: Milena Hurajová, tel: 602 540 367
Kniha Hry se zemí, vzduchem, ohněm a vodou je plná nápadů, jak dostat děti ven a učit je poznávat přírodu pomocí her a zálesáckých či rukodělných aktivit, které jsou založeny na využití čtyř základních přírodních živlů. Vše doplňují čtyři kouzelné příběhy, které v dětech probudí fantazii — pro každý živel jeden. Děti od čtyř let se díky tipům od zkušených průvodců z lesní školy naučí vykopat bezpečné ohniště, vyřezat ze dřeva píšťalu, postavit si vodotěsný bunkr, orientovat se pomocí stínové hole a spoustu dalších dovedností. Knihu vydává Nakladatelství KAZDA 10. června 2021.

Hrajte si s dětmi pod širým nebem, ať nesedí jen u počítače. Ať už jste rodiče, učitelé, průvodci v lesní školce, nebo jen máte na starosti partu dětí, příručka Hry se zemí, vzduchem, ohněm a vodou je napěchovaná nápady, jak motivovat děti k tomu, aby si vytvořily pouto k přírodě, získaly nové dovednosti a užily si spoustu zábavy na čerstvém vzduchu. Pomocí her se zemí, vzduchem, ohněm a vodou se malí zálesáci naučí předvídat počasí podle mraků, vyrobit a vypustit do vzduchu papírového draka, nabatikovat mazlavou hlínou bavlněnou látku a vyzkouší mnoho dalších aktivit, které pobyt na čerstvém vzduchu promění ve spoustu zážitků a zábavy. Hry s přírodními živly v sobě nesou poselství udržitelnosti a vzbuzují úžas nad fascinující propojeností života s přírodou.

„Aktivity uvedené v každé kapitole se vážou k jednomu ze čtyř prvků a zvláštní důraz je kladen na vyprávění příběhů a představivost, což dětem pomáhá navázat se světem přírody důvěrný a zodpovědný vztah a zároveň nastoluje pocit sounáležitosti a společenství. Zásluhou niterného propojení, uvědomělosti a porozumění našemu společnému poutu k přírodě se začneme chovat vstřícněji a ohleduplněji ke všem tvorům,“ říkají autoři knihy Jane Worroll a Peter Houghton.


O autorech:

Jane Worroll a Peter Houghton jsou kvalifikovaní průvodci lesní školy a společně vedou celoroční lesní kroužek pro děti z Londýna a okolí. Jane pracovala jako countryside ranger (správkyně venkovské oblasti), zahradnice a ošetřovatelka stromů, vystudovala ekologii a ochranu životního prostředí. Peter se věnuje uměleckému řemeslu (zaměřuje se na práci se dřevem a dalšími materiály) a deset let pracoval jako koordinátor v charitativní organizaci určené pro ohrožené městské děti a mládež.

Další knihy s tipy z lesní škol(k)y na aktivity pro děti: Hry z lesní škol(k)y • Rok v lesní škol(c)e • Lesní škol(k)a - karty


Informace o knize Hry se zemí, vzduchem, ohněm a vodou – Živly v lesní škol(c)e
Autoři: Jane Worroll a Peter Houghton • Překladatel: Vojtěch Ettler • Formát: 145 × 210 mm
Originální název: Forest School Wild Play – Outdoor Fun with Earth, Air, Fire & Water • Počet stran: 176
Doporučená cena: 329 Kč • Cena v e-shopu nakladatele: 263 Kč • Aktivity v knize jsou vhodné pro děti od 4 let
Nakladatelství KAZDA • www.knihykazda.cz • ISBN (EAN): 978-80-7670-028-4 • Datum vydání: 10. 6. 2021
Odkaz na knihu na webu: J. Worroll, P. Houghton: Hry se zemí, vzduchem, ohněm a vodou - Živly v lesní škol(c)e


Další informace a podklady: Mgr. Milena Hurajová, komunikace@knihykazda.cz, +420 602 540 367
Obrazový materiál v tiskové kvalitě je ke stažení zde: https://www.knihykazda.cz/pro-media-2/
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist