https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hrebacka-chceme-najit-prostor-pro-terenni-cyklisty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Hřebačka: Chceme najít prostor pro terénní cyklisty

12. února 2010 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Správa Krkonošského národního parku oslovila Českou mountainbikovou asociaci (ČeMBA) a obrací se i na krkonošské bikery se žádostí o spolupráci ve vyhledání vhodných tras pro terénní cyklistiku.

„Oslovili jsme odborníky z ČeMBA, aby nám pomohli najít a vytipovat staré lesní stezky, které by mohly nově, a především legálně, začít sloužit terénním cyklistům. Naší snahou je nabídnout jim zajímavé trasy v ochranném pásmu či III. zóně KRNAP, kde nedochází k zásadním problémům z hlediska ochrany přírody, a eliminovat tak střety, ke kterým docházelo v minulosti v nejvzácnějších partiích Krkonošského národního parku,“ říká ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka. „Zároveň tak chceme obyvatelům i návštěvníkům Krkonoš nabídnout další možnost zažít naše hory v sedle horského kola v opravdovém terénu. Tím nemyslím žádné bikeparky, ale opravdové lesní stezky v krkonošské přírodě,“ dodává náměstek ředitele Správy KRNAP Jakub Kašpar.

„Jsem rád, že Správa KRNAP iniciovala jednání, při kterých se bavíme o možnostech pro terénní cyklisty. Vítáme její aktivní přístup vycházející vstříc současné poptávce po přírodě blízkých stezkách, případně nalézt prostor i pro skutečný singltrek. Navazujeme tím totiž na náš projekt Lesní stezky,“ uvedl Tomáš Kvasnička, předseda ČeMBA. „Jako ČeMBA jsme připraveni pomoci při vyhledávání vhodných chodníků, ale také při jejich úpravách a případné údržbě,“ dodal.

Singltrek je úzká přírodní stezka, která se příjemně vine krajinou. Jejím cílem je přinést radost a zážitky z pohybu v přírodě. ČeMBA přináší do Česka ve světě osvědčený koncept přípravy a budování přírodních rekreačních stezek zaměřených na terénní cyklistiku.

„KRNAP je prvním národním parkem v ČR, který se rozhodl brát zájmy terénních cyklistů vážně a začít pro ně ve spolupráci s ČeMBA postupně vytvářet podmínky,“ říká Hanka Hermová z ČeMBA. Zapojit se můžete také vy. Pokud znáte dobře Krkonoše a některé zdejší stezky, pomozte nám vytipovat vhodné lokality. Své tipy můžete adresovat na hanka.hermova@cemba.cz nebo na jgebas@krnap.cz. Vhodná místa budou odborníci Správy KRNAP a zástupci ČeMBA probírat už za měsíc na své další schůzce.

Bližší informace:
http://cemba.cz/clanek.shtml?x=5902
http://cemba.cz/publikace/Kvasnicka-T-Singltrek-Rekreacni-stezky-pro-terenni-cyklistiku.pdf
http://www.lesnistezky.cz

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist