Ondřej Kořínek "> Hudba, recitace a autogramiáda. ČSOP Klenice pokřtila knihu o chráněné přírodě - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hudba-recitace-a-autogramiada.csop-klenice-pokrtila-knihu-o-chranene-prirode
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ČSOP Klenice: Hudba, recitace a autogramiáda. ČSOP Klenice pokřtila knihu o chráněné přírodě

19. února 2022 | ČSOP Klenice
Autor: Ondřej Kořínek
Sál nabitý milovníky přírody a desítky prodaných knih Chráněná příroda Mladoboleslavska. Tak vypadal úterní podvečer v Muzeu Mladoboleslavska, kde ČSOP Klenice křtila nově vydanou publikaci.

„Byla to moc povedená akce. Lidé, kteří přišli později, se ani nemohli dostat do sálu. Chci poděkovat všem, co se na křtu a vernisáži podíleli. Zvládli to na výbornou a já se těším, že naše kniha udělá všem radost a něco se dozví,“ řekla předsedkyně ČSOP Klenice a spoluautorka knihy Milada Vrbová.

V sále Muzea Mladoboleslavska se sešlo odhadem devadesát lidí. Svou muzikou je přivítala kapela Stop trio, kterou doprovodila naše členka Pavla Bártková, jež recitovala báseň o stromech ze své vydané sbírky. Samotného křtu se ujala Milada Vrbová, spoluautoři Antonín Kůrka, Iva Řípová, Lukáš Řípa a Jitka Šimůnková ze společnosti Ško-Energo, která byla sponzorem knihy. Šampaňské teklo proudem za hlasitého potlesku všech návštěvníků.

Po křtu bylo k dispozici bohaté občerstvení a také vernisáž stejnojmenné výstavy, kterou milovníky přírody provedl náš entomolog Antonín Kůrka. Další zájemci se vrhli do fronty na podpisy autorů. A že jich bylo. Autoři knihy se shodli, že tolik podpisů ještě nikdy nerozdali. Věříme, že návštěvníci si odnesli zážitek nejen z křtu a vernisáže, ale stejně nadšení budou také z publikace, která je na Mladoboleslavsku výjimečným počinem.

V knize jsou zahrnuta přírodovědně nejcennější území, která na Mladoboleslavsku můžete navštívit. Vlastní realizaci předcházel několikaletý průzkum cenných oblastí. Kniha představuje i nejnovější údaje a nálezy, které se podařilo amatérským přírodovědcům v průběhu roku 2020 na Mladoboleslavsku zaznamenat.

Zájemci o publikaci se mohou těšit na 248 barevných autentických fotografií zachycujících krajinu, významné rostliny, živočichy a houby vybraných území. Za 440 korun je k dostání na našem webu. Zakoupit ji můžete také na těchto místech: Mladoboleslavské muzeum, Knihovna města Mladá Boleslav, Infocentrum města Mladá Boleslav, Dobrovická muzea a Hrnčířský dvůr ve Zvířeticích.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist