https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/husitska-diakonie-porada-sbirku-na-pomoc-lidem-na-jizni-morave
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Husitská diakonie: Husitská diakonie pořádá sbírku na pomoc lidem na jižní Moravě

25. června 2021 | Husitská diakonie
Husitská diakonie Církve československé husitské vyhlásila finanční sbírku na pomoc obětem bouře na jižní Moravě. Sbírka bude probíhat během bohoslužeb ve všech náboženských obcích a také prostřednictvím sbírkového transparentního účtu.

Ve čtvrtek se přes Moravu přehnala bouře nebývalých rozměrů, která zdevastovala a doslova smetla obce Hrušky, Mikulčice, Moravská Nová Ves, Lužice a další vesnice na jihu Moravy. Jde o živelnou katastrofu, která nemá v naší novodobé historii obdoby. Tragédie připravila během chvíle stovky lidí o střechu nad hlavou a vyžádala si nejméně dvě stovky zraněných. Počet obětí na životech dosud není znám. Vesnice nyní čekají likvidace škod a snaha o obnovu života. „Hluboce soucítíme se všemi lidmi postiženými touto katastrofou a vyhlašujeme proto sbírku na pomoc lidem na jižní Moravě. Sbírka se bude konat v rámci bohoslužeb ve všech náboženských obcích Církve československé husitské, peníze mohou posílat také jednotlivci na pro tyto účely zřízený transparentní sbírkový účet Husitské diakonie. Výtěžek sbírky pomůže do poslední koruny obětem ničivé bouře v nejvíce postižených oblastech,“ říká Kateřina Klasnová, ředitelka Husitské diakonie.

Finanční pomoc lze posílat na transparentní sbírkový účet Husitské diakonie: 2501867242/2010, variabilní číslo 200
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist