https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hybejte-volbami-napiste-kandidatum-o-cisty-vzduch-divocinu-ci-obcanska-prava-hnuti-duha-dnes-zverejnuje-svuj-volebni-program
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí DUHA: Hýbejte volbami: Napište kandidátům o čistý vzduch, divočinu či občanská práva. Hnutí DUHA dnes zveřejňuje svůj "volební program"

6. září 2017 | Hnutí DUHA
Autor: Jan Piňos, tel: 731 465 279
Hnutí DUHA dnes zveřejnilo praktický web pro předvolební oslovování kandidátů a kandidátek politických stran: www.hybejmevolbami.cz. Zároveň zveřejnilo svůj "volební program", vybrané priority ekologické politiky pro příští čtyři roky. Týkají se zdravé krajiny, čisté energie a ovzduší, ekologické dopravy, šetrného nakládání se surovinami a práva lidí chránit přírodu. Je zde: www.hnutiduha.cz/hybejmevolbami

Ekologická organizace nepotřebuje v předvolební kampani sbírat hlasy voličů a voliček pro sebe. Chce, aby hlasy dostalo zdravější prostředí pro život a lepší ochrana přírody a krajiny. Nenabádá k volbě konkrétní strany nebo kandidátů. Místo toho umožní lidem, aby před volbami komunikovali s lídry kandidátek politických stran a ptali se jich, jestli a jak se zasadí o lepší ochranu divoké přírody, vyčištění smogu, energetickou soběstačnost, snadnější recyklaci odpadů nebo záchranu zemědělské půdy.

Na nové, uživatelsky jednoduché webové stránce www.hybejmevolbami.cz si mohou lidé vyzkoušet zajímavý kvíz znalostí a také oslovit lídry jednotlivých stran v jejich krajích.

Pro inspiraci kandidátům i jejich voličům představuje Hnutí DUHA svůj "volební program". Nejde o vyčerpávající seznam všech kroků k nápravě, které bude nutno provést. Je třeba mít priority. Zde jsou hlavní cíle ekologické politiky pro příští čtyři roky podle Hnutí DUHA:

Cíl 1: Krajina odolná proti suchu a poskytující prostor divoké přírodě
Cíl 2: Čistý vzduch a dostupná domácí energie
Cíl 3: Rychlá, pohodlná a ekologická doprava
Cíl 4: Suroviny kolující ekonomikou
Cíl 5: Občané mající práva hájit své prostředí a přírodu

Co konkrétně by tedy podle nás měly politické strany po volbách prosadit, aby naše ekonomika stála méně na montovnách a více na kvalitních pracovních místech, šetřících přírodu i státní pokladnu? Nebo aby naše krajina nebyla zbožím na jedno použití či aby o své prostředí a přírodu mohli lépe pečovat sami lidé?

Jiří Koželouh, programový ředitel Hnutí DUHA, řekl:
"Proč by volební programy měly mít jen politické strany? Proč by naopak neměli mít lidé jednoduchou možnost říkat politikům, v jakém prostředí chtějí žít? Ve volbách se nerozhoduje pouze o tom, kdo bude sedět v poslanecké sněmovně. Jde také o to, jestli budou noví (a staronoví) politici prosazovat zdravější prostředí pro život a lepší ochranu přírody. A jestli budou naslouchat lidem, kteří chtějí divokou přírodu, čistý vzduch či recyklovat odpady."


Kontakty:
Jiří Koželouh, programový ředitel Hnutí DUHA, 723 559 495, jiri.kozelouh@hnutiduha.cz
Jan Piňos, tel: 731 465 279 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist