https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/i-diky-top-09-zmizi-autovraky-z-ulic
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP 09: I díky TOP 09 zmizí autovraky z ulic

22. ledna 2020 | TOP 09
Autor: Lenka Brandtová
Poslanecká sněmovna dnes v třetím čtení schválila návrh zákona, který umožní obcím a městům jednoduše odstraňovat autovraky ze svých ulic. Přiblížila tak obce a města k jednoduššímu odstraňování nepojízdného autovraku, stojícího na jednom místě měsíce či dokonce roky.

„Schválení změny zákona o pozemních komunikacích velmi vítám. Novela přináší velkou pomoc doposud bezmocným obcím. Faktem ale je, že kdyby tento návrh TOP 09 před rokem nepředložila, vláda by problém autovraků vůbec neřešila. V roce 2018 náš podnět zamítla, vzápětí ale poslanci hnutí ANO přišli s téměř totožnou legislativou,“ uvádí předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Poslanci TOP 09 ve spolupráci s komunálními politiky podali změnu zákona, která by umožnila obcím vrak odstranit už ve chvíli, kdy nepoužívaný vůz nebude mít více než tři měsíce platné osvědčení o technické způsobilosti stanicí SME a STK, již začátkem října 2018.

„Jsem rád, že i vládní poslanci vyslyšeli volání zástupců měst a obcí, pro které dosavadní legislativa znamená patovou situaci v odstranění nepojízdných aut, blokujících parkovací místa a hyzdících veřejný prostor. Věřím, že novelu podpoří i Senát a obce nakonec získají prostředky k tomu, aby mohly nepojízdné autovraky ze svých ulic odstranit,“ dodal místopředseda TOP 09 a starosta Roztok Jan Jakob.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist