Valéria Fajnová "> I letos přijedou mezinárodní dobrovolníci renovovat nezávislé kulturní centrum Farmstudio - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/i-letos-prijedou-mezinarodni-dobrovolnici-renovovat-nezavisle-kulturni-centrum-farmstudio
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: I letos přijedou mezinárodní dobrovolníci renovovat nezávislé kulturní centrum Farmstudio

1. července 2024 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Valéria Fajnová, tel: 911 590 133
Vysoká na Kokořínsku (1.7.2024) – Od 4. července do 18. července 2024 se přijede šest mezinárodních dobrovolníků podílet na renovaci místního kulturního centra Farmstudio. Tento mezinárodní dobrovolnický projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit v rámci projektu Evropský sbor solidarity, za finanční podpory Evropské unie.

I tento rok nezisková organizace INEX–SDA, z.s. pořádá mezinárodní dobrovolnický projekt ve Farmstudiu. Jedná se o kulturně zajímavé místo ve Vysoké na Kokořínsku. Na workcamp přijedou dobrovolníci z různých koutů světa, například z Německa, Francie či Španělska, a společně s vedoucími z České republiky a Slovenska budou pracovat na rekonstrukci areálu Farmstudia, který se nachází na pozemcích bývalé zemědělské usedlosti sedláka Antonína Horyny z počátku 19. století.

Areál bývalého statku, který byl během komunistické éry znárodněn, je od roku 2014 postupně rekonstruován svépomocí. Dnes slouží jako místo pro setkávání a pořádání kulturních akcí zaměřených na současné umění. Dobrovolníci zde budou mít pestrou práci, protože objekt zahrnuje až pět budov v různých stádiích rekonstrukce. K dispozici je také zahrada a rozsáhlé zelené plochy.

Tento projekt by nebylo možné uskutečnit bez spolupráce s partnerskou organizací Farmstudio – středisko umění a kultury, z.s. zastoupenou panem Pavlem Matelou. Letos se v rámci workcampu rozhodl uspořádat akci s názvem "Dobrý den", která se bude konat v neděli 14. července 2024. Akce bude zaměřena na oslavu dobrovolnictví a spolupráce. Součástí programu bude živá hudba, vernisáže výstav, jídlo a interakce mezi místní komunitou a dobrovolníky. "Doufám, že to bude příjemná akce pro všechny zúčastněné," uvedl Pavel Matela, místní partner.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z. s. (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od roku 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 26 workcampů po celém území ČR. Zastoupeny jsou projekty na obnovu kulturně-historických památek, ekologii, pomoc místním komunitám a práci se znevýhodněnými lidmi a seniory. Do Česka takto každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Financování INEXu je vícezdrojové a závislé i na příspěvcích od individuálních dárců a firem. Více informací o možnostech podpory sdružení.

Workcamp je realizován v rámci programu Evropský sbor solidarity (European Solidarity Corps, ESC) a je spolufinancován z prostředků Evropské unie. Vyjádřené názory a stanoviska představují názor a stanoviska autorů a nemusí nutně odrážet názory a stanoviska Evropské unie nebo Domu zahraniční spolupráce. Evropská unie ani poskytovatel grantu za ně nenesou odpovědnost.

Valéria Fajnová, tel: 911 590 133
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist