https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/i-letos-se-otevrou-ceske-farmy-pro-verejnost.startuje-dalsi-rocnik-projektu-poznej-sveho-farmare
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MZe ČR: I letos se otevřou české farmy pro veřejnost. Startuje další ročník projektu Poznej svého farmáře

14. května 2019 | MZe ČR
Autor: Vojtěch Bílý
V sobotu 18. května na Dvorském kozím statku na Vysočině začne další série vzdělávacích akcí pro veřejnost v rámci projektu Poznej svého farmáře. Během roku mohou lidé navštívit celkem 10 farem a ochutnat kvalitní výrobky přímo od zemědělců. Akce zakončí Farma Lidečko na Zlínsku 5. října.

„Jsem rád, že je o projekt Poznej svého farmáře každoročně tak velký zájem. Setkání na farmách jsou jedinečnou příležitostí, jak propojit spotřebitele s lokálními farmáři. Chceme, aby lidé svými nákupy podporovali malé místní zemědělce a aby se zvýšila dostupnost čerstvých a regionálních potravin přímo ze dvora. Dalším přínosem je, že lidé mají možnost na vlastní oči vidět, co práce v zemědělství obnáší a jak vznikají potraviny,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

V průběhu roku se vybrané farmy otevřou pro návštěvníky, kteří se na nich můžou seznámit s výrobou potravin a zemědělským hospodařením. Na místě se spolu s hostitelskou farmou představí další chovatelé a pěstitelé z okolí a nabídnou své produkty. V nabídce je většinou kravské, ovčí nebo kozí mléko a mléčné výrobky, med, pečivo, uzeniny, ovoce a zelenina apod. Lidé mohou přímo na místě ochutnat tyto výrobky a najít svého farmáře poblíž svého bydliště a pravidelně u něj nakupovat.

Cílem projektu je podpořit spotřebu kvalitních potravin a prodej těchto výrobků přímo od zemědělce a zlepšit dostupnost produktů malých rodinných farem. Projekt také upozorňuje spotřebitele, aby nakupovali kvalitní a lokální potraviny. Součástí akce je moderovaný program, hudební doprovod, zábavné hry pro děti a další. Rozpočet na 10 akcí v letošním ročníku je 2 miliony korun.


Termíny a místa konání projektu Poznej svého farmáře v roce 2019:

Vysočina
Dvorský kozí statek 18. 5. 2019

Olomoucký kraj
Levandulový statek Bezděkov 8. 6. 2019

Středočeský kraj
Farma Klínec 15. 6. 2019

Jihomoravský kraj
Farma Klíč 6. 7. 2019

Liberecký kraj
Statek u Macháčků 20. 7. 2019

Jihočeský kraj
Biofarma Slunečná 10. 8. 2019

Královéhradecký kraj
Farma Sokol 17. 8. 2019

Moravskoslezský kraj
Farma Bezdínek 14. 9. 2019

Ústecký kraj
Farma Babiny 21. 9. 2019

Zlínský kraj
Farma Lidečko 5. 10. 2019

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist