https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/i-my-budeme-uklizet-svet-cesko-krkonose
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: I my budeme Uklízet svět, Česko - Krkonoše

15. dubna 2016 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Jarní měsíce vybízejí k posezónnímu úklidu přírody. Zítra proběhne největší dobrovolnická akce v České republice - Ukliďme svět, ukliďme Česko, ke které se připojuje i Správa KRNAP a následující sobotu, tj. 23. dubna u příležitosti Dne Země, budeme uklízet celé Krkonoše.

Akci s názvem Čisté Krkonoše v celokrkonošském měřítku pořádáme již podruhé. Loni jsme s pomocí 300 dobrovolníků sesbírali 3 tuny komunálního odpadu a 0,5 tuny pneumatik. Dobrovolníci budou vyrážet ze všech koutů Krkonoš. Vyjdou po turistických cestách, ale budou likvidovat i letité černé skládky.

"Úklid hor jsme dělali pravidelně, a to buď vlastními silami, nebo s pomocí dobrovolníků, žáků škol a skautů. Loni jsme zorganizovali celokrkonošský úklid hor a akce měla úspěch. Zapojili se všichni pracovníci Správy KRNAP a množství dobrovolníků," uvedl ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka.

Letos jsou již přihlášeny na dvě stovky pracovníků Správy KRNAP a více než 100 dobrovolníků z řad veřejnosti. Toto číslo ale nemusí být konečné - ještě týden se zájemci mohou hlásit koordinátorce akce Čisté Krkonoše Kláře Máslové (kmaslova@krnap. cz, 737 225 507 ), která s nimi naplánuje trasu, kterou bude třeba projít, vybaví je pracovními pomůckami a domluví místo, kde nasbírané odpadky zanechají, abychom je posléze mohli odvézt na skládku.

Akci Čisté Krkonoše zahájíme v sobotu 23. dubna v 8 hodin.
Radek Drahný, tel: 737 209 900 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist