https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/i-primestsky-tabor-muze-mit-nadech-venkova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Toulcův dvůr, z.s.: I příměstský tábor může mít nádech venkova

18. dubna 2016 | Toulcův dvůr, z.s.
Autor: Zuzana Hanušová, tel: 773031325
Toulcův dvůr je střediskem ekologické výchovy, které se během prázdnin mění v nekonečnou nabídku zajímavých příměstských táborů. Jak už napovídá jeho samotný název a poslání, tematicky jsou všechny tábory zaměřeny na přírodu a její poznávání. „Příměstských táborů během letních prázdnin poskytujeme celou řadu. Dělíme je do více věkových skupiny, takže uspokojíme jak malé táborníky, tak i větší již školou povinné děti,“ dodává Zuzana Hanušová, mluvčí Toulcova dvora.

Vybrat si tak děti mohou od farmářských miniškoliček, přes cestu do ptačí říše, dobrodružství v lese či se na týden mohou stát malými chovateli. Toulcův dvůr klade velký důraz na učení děti samostatnosti a poznávání života takového, jaký opravdu je. „Například u malých chovatelů se děti po celou dobu starají o naše zvířátka. Mají za úkol je krmit, učí se o ně pečovat a ti zdatnější večer chytají králíky ve výběhu, což je mnohdy opravdu zajímavé“, dodává s lehkým úsměvem Věrka Konůpková, vedoucí mateřského centra na Toulcově dvoře.

Příměstské tábory na Toulcově dvoře jsou nejen o přírodě, ale také o sportu. Například v rámci tábora příznačně nazvaného - Komu se nelení, tomu se zelení - se děti budou seznamovat s různými outdoorovými aktivitami. „Vyzkouší si chůzi po slackline, procvičí ohebnost těla v lanových překážkách či se naučí číst v mapách při orientačním běhu,“ dodává Magdalena Kapuciánová, ředitelka MŠ Semínko, jež sídlí v rámci Toulcova dvora a tento tábor pořádá.

Nabídka příměstských táborů začíná být každým rokem zajímavější a širší. Pokud však o nějakém přemýšlíte, příliš neváhejte a už si místo na něm zarezervujte. O příměstské tábory každým rokem zájem velmi stoupá.
Zuzana Hanušová, tel: 773031325 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist