https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/informace-o-narodnim-parku-sumava-po-bouri-sabine
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa NP Šumava: Informace o Národnim parku Šumava po bouři Sabine

10. února 2020 | Správa NP Šumava
Autor: Jan Dvořák, tel: 731 530 509
I přes Šumavu se prohnal silný vítr a vyvracel a lámal stromy. Objem polomů však neznáme, jelikož dnes lesnický personál z důvodu bezpečnosti nevcházel do lesních porostů.

Škody se tak začnou zjišťovat až v úterý 11.2. První odhady by tak mohly být známy ve středu dopoledne – záleží však na vývoji počasí, především větru.

Zároveň pořád platí doporučení nevstupovat do lesních porostů a na turistické stezky vedoucí lesními porosty. Stále totiž hrozí pády stromů.

Pokud však návštěvníci budou vyrážet do terénu, žádáme je, aby dbali zvýšené opatrnosti.

Zítra dopoledne také zhodnotíme, zda již budou moci být otevřena návštěvnická a informační centra. Vypadá to, že dodávky elektřiny by již mohly být obnoveny a obsluha bude zjišťovat případná rizika v okolí výběhů Návštěvnických center Srní a Kvilda.

Sledujte proto naše oficiální internetové stránky www.npsumava.cz a facebookový profil NP Šumava.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist