https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/informace-pro-podnikatele-o-jejich-povinnostech-pri-nakladani-s-odpady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hl. město Praha: Informace pro podnikatele o jejich povinnostech při nakládání s odpady

18. května 2017 | Hl. město Praha
Praha informuje podnikatele o jejich povinnostech při nakládání s odpady, které jim při jejich činnosti vznikají. Informační letáky v současné době distribuuje Odbor ochrany prostředí ve spolupráci s Odborem živnostenským a občanskosprávním Magistrátu hl. m. Prahy na všechny živnostenské odbory městských částí.

Letáky mají za cíl upozornit zejména podnikatele, kteří začínají se svou podnikatelskou činností, o jejich povinnostech, které plynou ze zákona o odpadech. Především o způsobech jak zajistit nakládání s odpady, které jim při jejich činnosti vzniknou.

„Věřím, že tyto informace pomohou zlepšit povědomí podnikatelské veřejnosti o tom, jaké povinnosti jim vyplývají ze zákona o odpadech. Oceňuji, že letáky jsou nejen v češtině, ale i v dalších jazykových mutacích, včetně vietnamštiny,“ uvedla radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

Letáky jsou k dispozici na všech živnostenských úřadech Prahy a dále po předchozí domluvě na odboru Ochrany prostředí, oddělení odpadů MHMP ve variantách – čeština, angličtina, ruština a vietnamština.

Tyto informační letáky ve formátu PDF jsou ke stažení na portálu životního prostředí hl. m. Prahy na: http://portalzp.praha.eu/jnp/cz/odpady/pro_firmy/informace_pro_podnikatele_2017.html.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist