Laura Alluri "> Iniciativa PUMA "Voices of a RE:GENERATION" nabízí mladým inovátorům možnost podílet se na udržitelnější budoucnosti - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/iniciativa-puma-voices-of-a-re-generation-nabizi-mladym-inovatorum-moznost-podilet-se-na-udrzitelnejsi-budoucnosti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

PUMA: Iniciativa PUMA "Voices of a RE:GENERATION" nabízí mladým inovátorům možnost podílet se na udržitelnější budoucnosti

18. dubna 2023 | PUMA
Autor: Laura Alluri, tel: +420 730 169 567
PUMA představila novou iniciativu, jejímž cílem je rozvíjet smysluplnou cestou udržitelnosti značky a propojit ji s názory a požadavky nastupující generace. Projekt s názvem Voices of a RE:GENERATION odstartuje PUMA spoluprací s čtyřmi mladým ekologickými nadšenci z celé Evropy a USA po dobu jednoho roku.

Jako součást trvalého závazku PUMA Forever Better budou čtyři zástupci RE:GENERATION spolupracovat se značkou na tom, aby její cesta směrem k ještě větší udržitelnosti dávala nové generaci smysl a oslovovala ji. Navíc budou ambasadoři iniciativy informovat o tom, jak může značka v souladu se svými cíli "10 pro 25" prosazovat udržitelnost ve větší míře. Práce bude probíhat formou otevřeného poradenství. Zástupci iniciativy budou sdílet své názory i postřehy a zaměří se také na oblasti, v nichž má značka prostor pro zlepšování.

Iniciativu Voices of a RE:GENERATION značky PUMA budou reprezentovat:

Alice Aedy - britská vizuální tvůrkyně, dokumentaristka a spoluzakladatelka Earthrise Studio, mediální společnosti zaměřené na lidské příběhy z předních linií klimatických změn.
Andrew Burgess - americký upcyklér, který se rozhodl změnit způsob, jakým lidé konzumují oblečení a módu prostřednictvím svých vlastních výtvorů.
Luke Jaque-Rodney - německý vloger zabývající se udržitelným a zdravým životním stylem, který zkoumá způsoby, jak ještě více zlepšit udržitelný život.
Jade Roche - francouzská vizuální umělkyně a kreativní konzultantka, která spolupracuje se značkami na zlepšení způsobu jejich komunikace.

PUMA Voices of a RE:GENERATION navazuje na práci, kterou značka zahájila v září 2022 událostí Conference of the People, powered by PUMA v Londýně. Konference, na níž se diskutovalo o řešení některých nejpalčivějších problémů módního průmyslu v oblasti udržitelnosti se zvláštním zaměřením na generaci Z, zdůraznila potřebu značek zlepšit transparentnost a vést rozsáhlejší komunikaci týkající se udržitelnosti.

Nová iniciativa navazuje na závazek značky zajistit, aby aktivity značky PUMA v oblasti udržitelnosti byly srozumitelné pro všechny, především pro nastupující generaci. Zejména poté, co průzkum realizovaný značkou PUMA ukázal, že 71 procent mladých lidí má pocit, že jejich hlas není v oblasti životního prostředí vyslyšen, a přáli by si, aby značky přijímaly více závazků (49 procent), lépe komunikovaly své cíle (40 procent) a byly transparentnější (34 procent).

V průběhu roku 2023 se bude skupina PUMA Voices of a RE:GENERATION setkávat s Anne-Laure Descours, ředitelkou pro zásobování PUMA a týmem pro udržitelnost, aby spolupracovali a prezentovali své upřímné názory. Společně budou hledat vhodné způsoby, jimiž bude možné zpětnou vazbu v rámci obchodní strategie a strategie udržitelnosti společnosti PUMA realizovat. Zároveň budou využívat platformu ambasadorů k transparentnímu a autentickému předávání informací o úsilí společnosti PUMA světu.

Anne-Laure Descoursová, ředitelka pro zásobování PUMA, k nové iniciativě uvedla: "V rámci spolupráce se budeme zabývat otázkou, zda je možné, aby se do tohoto projektu zapojili take lidé. Vždy jsme náš pokrok v oblasti udržitelných postupů dokumentovali a komunikovali. Naše účast na konferenci Conference of the People však poukázala na skutečnost, že informace, které sdílíme, nejsou pro další generace vždy snadno pochopitelné. Uvědomujeme si potřebu změny a jsme odhodláni učinit udržitelnost přístupnější a transparentnější pro všechny. Iniciativa Voices of a RE:GENERATION je naším prvním krokem ke zlepšení tohoto stavu."

Alice Aedy, Velká Británie, uvádí: "Udržitelnost je velmi neatraktivní, technická, ale velmi důležitá činnost s dopadem na lidi i planetu. Je to bezesporu nesmírně složité téma. Je hlubší než jen materiály nebo emise; jde o lidi a procesy, které se snaží v zákulisí realizovat kroky k větší udržitelnosti. A jde také o to, jak autenticky to značka jako je PUMA komunikuje."

Andrew Burgess, USA, dodává: "Udržitelnost nemůže být jednostranná. Nemůžete mít jednu značku, která rozhoduje, zejména když s vašimi výrobky přicházejí do styku zákazníci po celém světě. Těším se, že se budu moci hlouběji ponořit do snah PUMY a podělit se o svůj názor na to, jak se mohou zlepšit. Je načase, aby naše generace měla možnost podílet se na rozhodování."
Luke Jaque-Rodney, Německo, říká: "Všichni se můžeme snažit žít a oblékat se udržitelně, ale ve finále jsme vydáni na milost a nemilost značkám, od kterých si oblečení kupujeme. Víme, že jeden člověk sám nic nezmění, ale naše hlasy jsou přesto mocné, když se spojí a komunikují se správnými lidmi a správnými značkami jako je PUMA. Je to velmi povzbudivé."

Jade Rocheová, Francie, nakonec dodává: "Je skvělé vidět, že globální značka jako je PUMA se více angažuje v oblasti udržitelnosti a je otevřená vést tyto náročné rozhovory, pokud jde o to, jak si v této oblasti vede a jak plánuje. Je také na čase, abychom začali obecně diskutovat o tom, co udržitelnost skutečně znamená; co je potřeba, aby značka dosáhla větší udržitelnosti ve všech aspektech a zároveň byla transparentní směrem k tomu, jak bude vypadat pro další generace."

Iniciativa Voices of a RE:GENERATION je jen dalším krokem v dlouholetém vývoji společnosti PUMA. V roce 2022 se značka umístila na předních místech žebříčku udržitelnosti Business of Fashion, finančního žebříčku Platform on Living Wage a žebříčku FTSE4Good v rámci svých odvětví. Byla zařazena do globálního žebříčku 100 nejudržitelnějších společností Corporate Knights, udržela si své trojité hodnocení A u MSCI a svůj prvotřídní status u ISS; dvou předních ratingových agentur pro udržitelnost. Agentura Reuters ji rovněž zařadila na druhé místo v daném odvětví a v rámci srovnávacího hodnocení udržitelnosti agentury S&P společnost PUMA poprvé od roku 2010 překonala všechny ostatní sportovní značky.

Projekt PUMA Voices of a RE:GENERATION představuje začátek celoroční iniciativy, která shromažďuje poznatky a zpětnou vazbu o tom, jak zlepšit své úsilí v oblasti komunikace udržitelnosti. Sledujte PUMA a zástupce projektu na sociálních sítích. Můžete být u toho, jak jejich rozhovory s PUMA ožívají a podporují změnu. Více informací naleznete na https://about.puma.com/en/sustainability/voicesofregeneration
Laura Alluri, tel: 420 730 169 567
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist