https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/interaktivni-mapa-spravy-zeleznic-rozsiruje-funkcionality.nove-o-poloze-vlaku-ci-omezeni-provozu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MD ČR: Interaktivní mapa Správy železnic rozšiřuje funkcionality. Nově o poloze vlaků či omezení provozu

29. června 2021 | MD ČR
Stávající mapa byla spuštěna v roce 2019 a obsahuje základní informace o investičních akcích Správy železnic, významných opravných pracích a připravovaných Rychlých spojeních včetně vysokorychlostních tratí. Upravená verze zachovává jednoduchost používání, intuitivní ovládání a přináší rozšíření funkčností, větší rozsah dostupných informací a nové možnosti vyhledávání, zároveň přidává další kategorie.

Konkrétně přibyly aktuální údaje o poloze vlaků, mimořádných událostech a omezeních provozu, nechybí ani přehled informačních tabulí. Uživatel tak má veškeré informace k dispozici v prostředí interaktivní mapy. Součástí aplikace jsou i aktuality zaměřené na oblast investiční výstavby, které zpravidla odkazují na sociální sítě Správy železnic a na konkrétní stavbu v interaktivní mapě.

Stavby
• V tabulce staveb je nyní přidána možnost výběru sloupců tabulky.
• Nově byly přidány sloupce – Youtube, Instagram, Facebook a prolink na stránku, která je věnovaná stavbě.
• Nová je i funkce dynamického zobrazení, které umožňuje zobrazovat informace ve smyslu „co vidím na mapě, to mám v tabulce“.
• Přidána byla funkce pro vyhledávání staveb na základě spolufinancování.

Poloha vlaků
• Zobrazuje aktuální polohy osobních vlaků na železniční síti.
• V tabulce vlaků jsou uvedeny základní informace o osobních vlacích (dopravce, druh vlaku, výchozí a cílová stanice, náhradní autobusová doprava /NAD/, odklon, zpoždění apod).
• Stejně jako u staveb je k dispozici funkce dynamického zobrazení.
• Záložka statistika obsahuje aktuální informace o počtu vlaků, dopravců, zpoždění, NAD, odklonu atd.

Informační tabule
• Informace o příjezdech a odjezdech v železničních stanicích s možností vyhledání a lokalizace železniční stanice.

Mimořádnosti a omezení provozu
• Zobrazení aktuálních mimořádných událostí a omezení provozu
• Pokud nastane v průběhu práce s mapou mimořádná událost, objeví se na mapě „crawl“ s popisem mimořádné události a jejím předpokládaným ukončením. Kliknutím na mimořádnou událost v „crawlu“ se provede její lokalizace v mapě a v bublině se zobrazí detailní informace o mimořádné události.

Uživatel má možnost přepínání mezi kategoriemi nebo si v rozšířeném menu (nastavení) může zvolit libovolnou kombinaci kategorií, kterou interaktivní mapa nabízí. U každé kategorie je možné si nastavit hodnotu jasu/zvýraznění dané kategorie, resp. lze připojit další podkladové mapy – například tratí nebo krajů.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist