https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jak-muzete-zmenit-svuj-dum-na-chytry-usporny-dalkove-ovladany-s-mericimi-cidly-s-fotovoltaikou-na-strese-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Ekologický institut Veronica: Jak můžete změnit svůj dům na chytrý? Úsporný, dálkově ovládaný, s měřicími čidly, s fotovoltaikou na střeše?

3. listopadu 2018 | Ekologický institut Veronica
Autor: Hana Machů, tel: 739569264
Všichni poloamatérští stavitelé, bastlíři a domácí kutilové by měli zbystřit nad nabídkou akce, která se koná již tento víkend, 10. – 11. listopadu 2018, v Hostětíně. Dozví se na ní, jak co nejjednodušeji a nejlevněji udělat ze svého domu „chytrý“. Takový, který ušetří peníze a který mohou na dálku ovládat. Sobota bude určena nadšencům, kteří chtějí na dálku svůj dům kontrolovat a ovládat. Na praktickém odpoledním workshopu o open-source elektronické stavebnici Big Clown uvidí a naučí se zapojovat nejrůznější senzory. Ovšem nečekejte žádné pájení, drátování nebo programování. Bezdrátový senzor klimatu v domě, alarm pohybu, detektor zatopení koupelny či kuchyně, ovládání teploty nebo CO2 senzor zprovozníte bez jakýchkoliv předchozích znalostí během deseti minut! Vše je modulární, dobře zdokumentované, cenově přístupné. V sobotu se dozvíte také o pasivních domech – které uspoří až 90% energie na topení. Bydlení v takovém domě v Hostětíně si můžete i vyzkoušet. Poznáte i souvislosti – proč pasivní domy stavět a co to komu přinese, včetně klimatických souvislostí. Neděle bude patřit těm, kdo chtějí fotovoltaické panely na střechu a chtěli by získat praktické zkušenosti. Lektor Karel Kočí bude sdílet své „fígle“, jaká jsou potřeba povolení, jak projít co nejjednodušeji celým povolovacím procesem. Dozvíte se, jak takovou elektrárnu provozovat, jak a co je vhodné měřit a co se získanými daty. Akce probíhá v Centru Veronica v Hostětíně. Organizátor akce, Petr Kucka, doplňuje: „Seminář jsme chtěli udělat hodně praktický. Jelikož chceme ukazovat věci na konkrétních příkladech, tak jsme si nechali naše vzdělávací centrum prošpikovat různými měřáky, na kterých se budou postupy přímo ukazovat. Bude to hodně o sdílení zkušeností v malé skupině účastníků. Cenu semináře držíme velmi nízko, aby byl přístupný pro každého“. Cena akce je 300 Kč na den, lze doobjednat i ubytování a stravování. Více informací: https://hostetin.veronica.cz/jak-zmenit-dum-na-chytry-usporny-dalkove-ovladany-s-mericimi-cidly-s-fotovoltaikou-na-strese https://www.facebook.com/events/849251412132614/ Kontakt: Hana Machů, hana.machu@veronica.cz, 739569264.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist