Jitka Klinkerová "> Jak na spotřeby energií – publikace a video Energetický management pro školy a objekty sociálních služeb - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jak-na-spotreby-energii-publikace-a-video-energeticky-management-pro-skoly-a-objekty-socialnich-sluzeb
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

EkoWATT: Jak na spotřeby energií – publikace a video Energetický management pro školy a objekty sociálních služeb

26. června 2023 | EkoWATT
Autor: Jitka Klinkerová, tel: +420 603 844 690
Jste správce objektu v majetku obce, sociálních služeb nebo školy? Víte jak správně – z pohledu spotřeb energií – řídit vytápění, větrání, chlazení, osvětlení, provoz kuchyní a další žrouty energie ve vašem objektu, tak aby byla spotřeba co nejnižší? Víte, že správným nastavením jednotlivých systémů TZB (tedy vytápění, větrání chlazení) lze ušetřit cca 10 % nákladů za energie, bez nutnosti investičních opatření?

To vše se dozvíte v publikaci „Energetický management pro školy a objekty sociálních služeb“. Publikace je volně dostupná ke stažení na https://ekowatt.cz/vzdelavaci-projekty/. Zároveň na této stránce najdete video ze semináře k tomuto tématu.

Publikace vznikla jako výstup projektu podpořeného z Norských fondů. Cílem projektu je motivovat školy a objekty sociálních služeb k zavedení kvalitního (nikoli jen formálního) energetického managementu a tím dosáhnout snížení spotřeb energií (spotřeba energie na vytápění, ohřev teplé vody, osvětlení, provoz technických částí – zejména kuchyní) a tedy i emisí.

Projekt se zaměřuje úspory energie v objektech škol a sociálních služeb a zejména v pobytových zařízeních sociálních služeb, tedy DPS (Dům s pečovatelskou službou), Domovy seniorů, LDN, stacionáře, hospice, Domovy mládeže atd. Tato zařízení jsou, vzhledem k charakteru svého provozu, zatížená značnými provozními náklady na spotřebu energie a zároveň zde existuje významný potenciál energetických úspor.

EkoWATT se v minulých letech zabýval analýzou spotřeb energií v několika typech objektů sociálních služeb a na základě těchto zkušeností zpracoval zásady jednoduchého energetického managementu vhodného pro tato zařízení a rozbor vhodných úsporných opatření pro tento typ zařízení. Úspory dosažené zavedením energetického managementu mohou dosahovat cca 10 % spotřeb.

Více informací získáte na stránkách projektu: https://ekowatt.cz/vzdelavaci-projekty/

O EkoWATTu
EkoWATT je přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí. Založena byla v roce 1990 jako nevládní nezisková organizace (občanské sdružení). Za dobu svého fungování se EkoWATT vyvinul v profesionální poradenskou a expertní společnost, jejíž výsledky jsou oceňovány v českém i mezinárodním měřítku. Naše poradenská střediska EKIS patří mezi nejnavštěvovanější a nejlépe hodnocená v ČR.
Norské fondy přispívají ke snižování hospodářských a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru;
- Norské fondy posilují bilaterální vztahy mezi Norskem a Českou republikou.

Všechny informační materiály, publikace a tiskové zprávy publikované v rámci projektu budou:
- zvyšovat povědomí veřejnosti a informovat širokou veřejnost o přínosu Norska coby donorského státu a úloze, kterou tato země plní;
- zajišťovat transparentnost a legitimnost pomoci ze strany Norska;
- vytvářet soudržný obraz o působení Norských fondů v České republice a v Norsku;
- informovat potenciální a skutečné příjemce a partnery o Norských fondech;
- informovat o dopadu a výsledcích příspěvku Norska ve prospěch České republiky.
Jitka Klinkerová, tel: 420 603 844 690
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist